Sekrety stylu paryżanek

Nic za wszelką cenę Ma swoją ulubioną kawiarnię, do której przychodzi po flat white. Klasyczny płaszcz w kolorze camelowym odkłada na krzesło, prawdopodobnie kupiła go w jednym z vintage shopów. Siada przy stoliku, na białej porcelanie pozostawia ślad czerwonej szminki. Patrząc na nią, trudno zgadnąć ile wydała na ubrania. Torebka, z której wyciągnęła książkę, staje się obiektem pożądania kelnerki, jednak na próżno szukać na niej logo. Po jakimś czasie opuszcza kawiarnie, pozostawiając po sobie subtelny zapach perfum. Czy właśnie tak wygląda paryżanka?
Sekrety stylu paryżanek
Subtelny styl francuskiej modelki Camille Rowe.
Źródło: Pinterest
Zaprzyjaźnij się z klasyką Siła francuskiego stylu tkwi w klasyce. Może spotkałaś się kiedyś ze stwierdzeniem, że styl mieszkanek znad Sekwany jest zbyt „casual”, a one same są zaniedbane? Francuzki wiedzą, że najgorsze, co można zrobić, chcąc wyglądać stylowo, to sprawiać wrażenie, że starałyśmy się za bardzo, dlatego do perfekcji doprowadziły delikatną nonszalancję. Ich wizerunek uzupełnia subtelny makijaż, naturalna fryzura, skromne dodatki i… voilà! Istnieją jednak rzeczy, które każda paryżanka musi mieć w swojej szafie.
Inés de la Fressange
Inés de la Fressange wybiera francuski szyk.
Źródło: Pinterest
Od stóp do głów Podstawą garderoby francuzki jest trencz, wąskie spodnie i płaskie mokasyny. Są gwarantem udanej stylizacji, która wydobywa z kobiety „to coś”. Paryżanki dużą uwagę zwracają na obuwie. Szczerą miłością darzą męskie buty, które przełamują  kobiecy wizerunek. Zestawiają je z wąskimi spodniami w kolorze granatowym lub czarnym, chętnie sięgają po cygaretki. Kluczową kwestią jest płaszcz, którego jakość nie może pozostawiać cienia wątpliwości.
Jeanne Damas
Paryska it-girl, Jeanne Damas, w koszuli v-neck.
V jak v-neck Granatowy sweter z dekoltem „V” to ulubiona część garderoby paryżanki, a z pewnością takich ikon jak: Jeanne Damas i Inés de la Fressange. Na ramiona można zarzucić oversize’ową marynarkę. Caroline de Maigret, autorka książki Jak być Paryżanką gdziekolwiek jesteś” uważa, że smokingowa marynarka jest najważniejszą częścią garderoby kobiety. Jakościowy sweter, marynarka i delikatna biżuteria, najlepiej w estetyce vintage, to zestaw idealny na kolację w jednej z restauracji na Montmarte.
jedwabna chustka
Według Francuzek najlepsze dodatki to takie, które delikatnie podkreślają urodę, np. jedwabna chustka.
Źródło: Pinterest
Polecamy również  
UDOSTĘPNIJ
Skip to content