W poszukiwaniu kobiecej mocy.

Stawiając taką tezę nie chcemy konfrontować ze sobą kobiet i mężczyzn, żeby wyłonić lepszego lub mądrzejszego. Przyglądamy się po prostu realiom i rozmawiamy o nich otwarcie. Szukamy odpowiedzi na pytania – czy jesteśmy świadkami budzenia się kobiecej świadomości, czy przyszedł czas na uwolnienie żeńskiego pierwiastka i czy współczesne społeczeństwo jest gotowe na taką zmianę?

Zaprosiliśmy do rozmowy na ten temat prof. Katarzynę Popiołek, Sonię Dragę, Joannę Przetakiewicz i Tomasza Ossolińskiego.

 

nasi rozmówcy

w poszukiwaniu kobiecej mocy

Prof. Katarzyna Popiołek

Dziekan Wydziału Psychologii SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Katowicach. Psycholog, dr hab. nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny Wydziału Zamiejscowego w Katowicach SWPS, Wydziału Psychologii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Jest jedną z założycielek Fundacji Pomocy „Gniazdo”.

W poszukiwaniu kobiecej mocy

Sonia Draga

Wydawczyni, działaczka społeczna i bizneswoman. Założycielka Wydawnictwa Sonia Draga i prezes Grupy Wydawniczej Sonia Draga. Jest również właścicielką kilku księgarń oraz Prezes Polskiej Izby Książki.

w poszukiwaniu kobiecej mocy

Joanna Przetakiewicz

Projektantka mody, przedsiębiorczyni, założycielka i dyrektorka modowej marki „La Mania”. Inicjatorka projektu „Era Nowych Kobiet”. Autorka książki „Nie bałam się o tym rozmawiać”.

Tomasz Ossoliński: Zrezygnujmy z bylejactwa 2

Tomasz Ossoliński

Jeden z najbardziej  cenionych projektantów mody w kraju, uchodzi za najlepszego polskiego krawca męskiego. Jest innowatorem, realizuje się na kilku równoległych ścieżkach twórczości. Jest m.in autorem wielu kostiumów do spektakli teatralnych.

UDOSTĘPNIJ
Skip to content