Ludziom od lat łatwo przychodzi ocenianie innych. Szukamy ciekawych historii, małych i większych dramatów, plotek i innych tematów do rozmów przy kawie. Ostatnim tematem, który nie schodził z ust była rozprawa Depp kontra Heard. Amber Heard i Johnny Depp to bardzo sławni aktorzy, pełniący rolę głównych bohaterów w tym procesie dekady, których kariera zawisła na włosku. Rozwód i posadzenie o zniesławienie wywołało falę poruszenia wśród fanów aktorów. Emocji dostarczała ława przysięgłych, Internet przepełniał hasztag Depp kontra Heard, a każdy aktywny obserwator rozpraw z niecierpliwością czekał na wyrok. Wiele osób doszukuje się informacji na temat Amber Heard. Kim wiec jest słynna ex Johnnego Deppa? 

Spis treści:

Dzieciństwo – kim była A. Heard?

Amber Heard urodziła się 22 kwietnia 1986 roku w Austin, w Teksasie. Tam też wychowywała się i uczęszczała do szkoły. Ciekawym aspektem tego okresu jej życia, jest fakt, że uczęszczała do szkoły katolickiej, a konkretnie do St. Michael’s Catholic Academy. Amber nie ukończyła jednak szkoły od razu. Przestała chodzić naukę w szkole średniej, mając 17 lat, ostatecznie zdobywając dyplom, dzięki kursom korespondencyjnym. Dużym wpływem na jej psychikę z całą pewnością miała śmierć jednej z najbliższej jej osób. W wieku 16 lat w wyniku wypadku samochodowego zmarła jej najbliższa przyjaciółka. 

Mała Miss

Amber Heard córka Patricii Paige i Davida Clintona Hearda już jako mała dziewczynka lubiła rozgłos. Od najmłodszych lat brała udziały w konkursach małej miss piękności. Jednak nie tylko ta część jej dzieciństwa może pomagać w rozszyfrowaniu postaci Amber Heard. W tym samym czasie, w którym była uczestniczką konkursów piękności, jeździła konno, brała udział w polowaniach a także łowiła ryby.  

Kariera

Choć porzucenie szkoły w tak młodym wieku może wydawać się irracjonalne, jej ścieżka kariery nie zawiodła. W wieku 17 lat wyjechała do Nowego Jorku i rozpoczęła przygodę z modelingiem. Niedługo później zdecydowała jednak o aktorstwie, z czego wynika kolejna przeprowadzka do Los Angeles. Na sukcesy nie trzeba było długo czekać. Ex Johnnego Deppa zaczęła pojawiać się w teledyskach już w 2004 roku. Później było już tylko ciekawiej, ponieważ dostała pierwsze role w serialach takich jak FOX Życie na Fali czy Tajemnice Palm Springs. W 2006 roku zagrała główną rolę w filmie „Wszyscy kochają Mary Lane”. Miała okazję współpracować z takimi aktorami jak Demi Moore, Nicolasem Cage’m czy Nicole Kidman. Zdobyła także nominację do MTV Movie Award za „Najlepszy pocałunek” Z Jasonem Mamoa.

O nowinkach filmowych można przeczytać w artykule Okno bez widoku.

Życie prywatne – poprzednie związki

Jeśli ktoś myśli, że to właśnie role w filmach przynoszą największy rozgłos to jest w ogromnym błędzie! Jest to – o zgrozo – życie prywatne! Amber Heard była w kilku, jak sama twierdzi, bardzo udanych związkach z zarówno mężczyznami jak i kobietą. „Nie określam siebie w taki czy inny sposób – miałam udane związki z mężczyznami, a teraz z kobietą. Kocham kogo kocham, jest to osoba, która coś dla mnie znaczy.” Była ona związana z reżyserem filmowym Alejandro Gómez Monteverde, aktorem Valentino Lanúsem,  Crispinem Gloverem, Austinem Nicholsem i Seanem Farisem. Aktorka od 2008 roku była w dłuższym związku z Tasyą Van Ree, 10 lat starszą malarką i fotografką. Mimo rozstania po 4 latach kobiety informują, że pozostają w bliskim kontakcie. W styczniu 2012 rozpoczął się natomiast słynny związek z Johnnym Deppem. Z najnowszych doniesień mediów wynika także, że była w związku z Elonem Muskiem, z którym rozstała się w 2017 roku.

Więcej o życiu gwiazd można przeczytać w artykule Victoria Beckham – czy jest toksyczną teściową?

Amber Heard I Johnny Depp - proces dekady.
Fot: Amber Heard i Johnny Depp

Pierwsze spotkanie z Deppem – zaiskrzyło

Amber Heard i Johnny Depp spotkali się niedługo po rozstaniu Amber z Tasyą Van Ree. Ex małżeństwo poznało się na planie filmowym adaptacji autobiografii Huntera Thompsona „Dziennik zakrapiany rumem”. Był to nie tylko przełomowy moment ich życia ale także kariery Amber. W 2009 roku między nimi doszło do pierwszego zbliżenia na planie. Warto zaznaczyć, że Johnny Depp jest stary o 23 lata, sam aktor o pocałunku wypowiedział się na rozprawie o zniesławienie w następujący sposób: „W tym momencie czułem coś, czego nie powinienem był czuć. Amber miała wtedy żonę, ja byłem w związku z Vanessą. Wydaje mi się, że w tym pocałunku podczas kręcenia sceny było coś prawdziwego” .

Historia ta wcale więc nie przewiduje tego, że już w 2016 roku idealna para rozwiedzie się a niedługo później rozpocznie proces o zniesławienie. W procesie sądowym poruszane były sprawy dotyczące przemocy domowej. Początkowo to Johnny Depp wytoczył byłej żonie proces, żądając 50 mln odszkodowania. Jednak i Heard nie pozostała dłużna żądając 100 mln. Ostateczny werdykt zapadł z korzyścią dla aktora Piratów z Karaibów.

Elon Musk – chwilowy przystanek czy wielka miłość?

Po rozwodzie z Johnnym Deppem, Amber umawiała się z Elonem Muskiem – przedsiębiorcą i dyrektorem generalnym Tesli. Romans ten trwał kilka miesięcy i to Amber zdecydowała się zakończyć relacje z Muskiem. Jednak po piętnastu miesiącach od rozstania postanowili ponownie się związać. Z wypowiedzi osób trzecich wiadomo, że Amber mimo to nie traktowała relacji z Elonem Muskiem poważnie. Miał być on lekiem na pogodzenie się z rozwodem z Johnnym Deppem. Tym sposobem para ponownie rozstała się w 2018 roku. 

Młodość, błędy i gorzki wyrok

W ostatnim czasie wyszła na jaw prawda o wielu młodzieńczych ekscesach ex Johnnego Deppa. Jessica Reed Kraus – zagraniczna influencerka przeprowadziła śledztwo, z którego wynika, że Amber Heard organizowała seks – imprezy z udziałem alkoholu i narkotyków. Filmowy obraz kalifornijskich posiadłości, kostiumów i orgii był dużą częścią życia kobiety. Wszystko również znajduje swoje powiazanie z relacją Amber i Elona Muska. To właśnie Musk miał pokryć koszt procesu za zniesławienie Heard, ponieważ, jak podaje Jessica Reed Kraus, Amber posiadała nagrania obciążające właściciela Tesli. Jak podają media „Amber Heard dorabiała jako pani do towarzystwa dla bogatych mężczyzn”. Mówi się także o wrodzonym magnetyzmie aktorki, dzięki któremu ludzie podporządkowywali się jej i nie potrafili odmówić. Niestety w gronie tych osób miały znajdować się także osoby nieletnie

Czy spór z byłym mężem wpłynie na wizerunek Amber Heard?

Sprawa Amber Heard i Johnnego Deppa była transmitowana na kanale CourtTV. Był to proces na żywo, który śledziło setki widzów. Dowody w sprawie, zachowania poszczególnych osób i wszelkie sensacyjne sytuacje na sali rozpraw można było więc obejrzeć samemu. Ex Johnnego Deppa stała się niezwykle rozpoznawalna, natomiast samego Johnnego Deppa broniła w sieci rzesza fanów. Należy także zaznaczyć, że sprawa nie była łatwa do rozwiązania ze względu na stale napływające dowody i świadków. Proces dekady jak już zostało wspomniane zakończył się na korzyść Johnnego Deppa.

Podsumowanie – prawda to pojęcie względne

Amber Heard to nie tylko ex Johnnego Deppa, nie tylko aktorka, nie tylko organizatorka imprez i manipulatorka. Choć światło reflektorów padło na nią w ostatnim czasie z właśnie takiej strony to w dalszym ciągu jest to jedynie medialny obraz kobiety, której życie zawodowe i prywatne prześwietlane jest każdego dnia. W świecie nie ma miejsca na usprawiedliwianie wyrządzania krzywdy – zarówno psychicznej jak i fizycznej. Zanim jednak ocenimy i wydamy na kimś własny wyrok należy przenalizować dokładnie sytuacje i dowody. Każdy człowiek popełnia błędy, jest omylny i nieidealny. Heard z całą pewnością czeka kara wymierzona przez sąd. Jednak jako Redakcja GentleWoman zachęcamy do wysnuwania własnych wniosków. 

Redakcja GentleWoman zaprasza do przeczytania artykułu Kto zachwycił na Oscarach?

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *