Zakupowy szlak – Berlin

Będziesz przejazdem w Berlinie, planujesz szybki przystanek na kawę. Ale być może spodoba Ci się na tyle, że zostaniesz dłużej. A warto. Dlaczego? Bo w Berlinie możesz zrobić niezapomniany shopping. Nie wierzysz? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy nasz nowy cykl „Zakupowy szlak – Berlin”.

 

Modowy szlak – od berlińskiego Ku’damm do KaDeWe

Nie bez powodu Berlin uznawany jest za najnowocześniejsze miasto w Europie. Koniecznie musisz odwiedzić East Side Gallery czyli największą na świecie galerię mieszczącą się na świeżym powietrzu oraz berliński bulwar Ku’damm. Niemiecka aleja handlowa Ku’damm inaczej nazywana Kurfürstendamm, znajduje się w zachodniej części Berlina i została założona w 1886 roku z inicjatywy Ottona von Bismarka. To miejsce domów towarowych, butików oraz restauracji, gdzie pierwsze skrzypce gra berlińskie KaDeWe – jeden z największych domów handlowych w Europie.

Założony w 1907 roku KaDeWe – zwany rownież Harrods’em – dla wielu Niemców jest symbolem odrodzenia Berlina. Ta konserwatywna, 8-piętrowa budowla liczy około 1800 światowych marek oraz 60 tys. m2. Do najbardziej ekskluzywnej kondygnacji zaliczany jest parter z oszklonymi salonikami największych projektantów, takich jak Gucci i Louis Vouitton. Pozostała część piętra mierząca 300m2 zagospodarowana jest dla „Beauty Department”, czyli stoisk z  popularnymi markami kosmetycznymi.

Zakupowy szlak - Berlin
KaDeWe czyli symbol nowego początku po II wojnie światowej.
Źródło: Pinterest

Wędrując po berlińskim domu towarowym możesz dostrzec tematyczny podział kondygnacji, gdzie na pierwszym piętrze znajdziesz salony z odzieżą oraz galanterią męską, a na drugim będziesz upajać się kobiecymi kolekcjami. Trzecie piętro to zdecydowanie strefa relaksu, którego możesz zaczerpnąć w  SPA. Celebracją podróży po KaDeWe zdecydowanie jest szóste piętro, które wprawi Cię w wirtuozję smaków. To tutaj znajdują się luksusowe delikatesy, gdzie możesz dostać najbardziej pożądane wina i sery, będące przysmakiem Francuzów. Warto się skusić, zasmakować i powędrować dalej po ulicach Berlina.

Przystanek Galeria Lafayette

Z Berlina do Paryża dzielą nas jedynie drzwi… od berlińskiej Galerii Lafayette. Zaprojektowana przez Jeana Nouvela galeria znajduje się w samym centrum Berlina. Ta przeszklona architektura z podwójną fasadą, została odznaczona nagrodą Pritzkera w 2008 roku, a w swoich usługach oferuje niezwykłą podróż po „zakątkach” Paryża. W tym nowoczesnym domu towarowym, oddzielonym ponad tysiącem kilometrów od obleganego Paryża możemy „sam na sam” obcować z francuską modą, elegancją oraz sztuką.

Do nowatorskich projektów berlińskiej Galerii Lafayette należy instalacja – zamontowany nad głównym wejściem pojemnik z roślinami wyrastającymi równolegle do ulicy, które przeczą sile grawitacji. W berlińskim Lafayette znajdziesz coś dla duszy i ciała – by ukoić to pierwsze, zaglądnij do biblioteki, by spotkać się z francuską kulturą i twórczością wybitnych pisarzy. Zapach starych książek, skórzane okładki i inspirujące cytaty.„Prawdziwi podróżnicy to ci tylko, którzy wyruszają, aby wyruszyć” czytasz słowa Baudelaire’a… Czy Twoja walizka jest już spakowana?

zakupowy szlak - berlin
Wnętrza Galeries Lafayette w Berlinie.
Źródło: Pinterest
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *