„Nieważne, czy jest się bogatym, czy biednym, czy jest się z dużego miasta, czy ze wsi. Ważne, by być dobrym człowiekiem”

Joanna Kulig perfekcyjnie odtwarza powierzone jej role. Polska Marillyn Monroe, której uroda zachwyca podobnie jak jej stylizacje. Aktorka, która sławę łączy z byciem żoną i matką. Gentle woman potrafiąca oczarować swoją osobowością polską i zachodnią publiczność oraz światowe media. Gwiazda kina, która zapisuje się złotymi zgłoskami w historii polskiej kinomatografii.

Spis treści:

Aktorka, która nie narzeka na brak propozycji

Polskie filmy są doceniane przez Amerykańską Akademię Filmową. Jeszcze bardziej są doceniane polskie aktorki. Jedna z nich jest bez wątpienia Joanna Kulig. Rola w filmie „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego otworzyła jej drzwi do światowej kariery. Urodzona 24 czerwca 1982 roku, absolwentka dwóch szkół muzycznych, ukończyła również Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Aktorka, która nie narzeka na brak propozycji. Wystąpiła w serialu Netflixa „The Eddy” oraz w serialu kryminalnym „Pajęczyna”.

Przeczytaj także: Jacqueline Kennedy – ikona mody i savoir vivru. Gentle woman wszechczasów

Gentle woman światowego kina

Aktorka, żona i matka. Gentle woman światowego kina, której uroda, styl bycia i wyczucie mody zachwycają nie tylko polską publiczność. Swoim wdziękiem oczarowała na Festiwalu Filmowym w Cannes jako jurorka konkursu Un Certain Regard. Jak przyznała: „Dużo podróżuje po świecie i konfrontuję stereotypy z tym, jak jest naprawdę. Dzięki temu widzę, że często ludzie wstydzą się tego, co tak naprawdę jest ich atutem. Albo szukają lasu w centrum miasta. Moje życie to ciągłe przenosiny: z Muszynki do Krakowa, teraz Warszawa, amiędzy czasie Paryż, Los Angeles i Nowy Jork”.

Występuje u boku gwiazd światowego kina będąc sama gwiazdą. Grała z Anne Hathaway, Marisą Tamei, czy Peterem Dinklage. Jak mówi: „To nie ma znaczenia, czy aktor jest z Krakowa, czy z Hollywood. Aktorzy wszędzie są tacy sami, wszędzie przejmują się tym samym”. Nie ma kompleksów, ale też nie eksponuje swoich dokonań względem innych. Docenia swoje osiągnięcia bez negowania zarazem gry aktorskiej jej filmowych partnerów, uważając, że sukces filmu jest ich wspólnym wkładem.

Joanna Kulig zachwyca urodą
Joanna Kulig – aktorka

Joanna Kulig – klasa sama w sobie

Jest bez wątpienia jedną z najładniejszych polskich aktorek. Ma w sobie coś z Marillyn Monroe. Oryginalna, przyciągająca uwagę uroda, aura wdzięku, który roztacza, są tylko lub aż dopełnieniem jej scenicznych talentów. Gra w zagranicznych produkcjach to dla niej wyrażanie swojego aktorstwa. Swoboda poruszania się na czerwonym dywanie to sztuka wymagająca oprócz talentu aktorskiego także savoir-vivru. Joanna Kulig jest gwiazdą w obu przypadkach.

Gentle woman, która zachwyca swoimi stylizacjami na największych wydarzeniach branży filmowej. Jej eleganckie kreacje wzbudzają zachwyt nie tylko publiczności, ale i mediów. Jest w centrum zainteresowania.  Klasyczny styl, który podkreśla jej urodę. Elegancki i wielce szykowny. Prosto od największych kreatorów mody, ale także polskich projektantów.  Suknie od Armaniego, Dior i garnitur od Magdy Butrym. Połączenie czerwieni z różową koszulą i szpilkami. Perfekcyjnie zrobiony makijaż mocno podkreślający jej oczy. Kropla ekstrawagancji w morzu klasyki. Olśniewający i przemawiający do wyobraźni image. Klasa sama w sobie.

Życie prywatne

Bycie gwiazdą łączy z byciem żoną i matką. Trudno pogodzić życie małżeńskie z praca aktorki. Małżeństwo Kulig miało w związku z tym trudne chwile, które udało im się przezwyciężyć. „Nie ukrywam, że nie jest łatwo w tych zawodach być w stanie utrzymywać się w radości. Szczęśliwie nie rozpadliśmy się, wróciłam do domu i pozytywnie wszystko się zakończyło” wyznała w wywiadzie udzielonym „Na Żywo”.

Rozchwytywana przez zagranicznych reżyserów nie zapomniała o polskim widzu występując w komedii obyczajowej pt. „Każdy wie lepiej”.

Redakcja GentleWoman poleca: Wywiad z Olą Orlikowską i Olą Mae w jednej osobie i dwóch fizys

Podsumowanie

Joanna Kulig skończyła 40 lat. Aktorka, która zagrała z takimi między innymi sławami światowego kina jak Juliette Binoche i Etham Hawk jest gwiazdą światowego kina, która dostąpiła zaszczytu do tej pory zarezerwowanego dla Romana Polańskiego, Andrzeja Wajdy i Andrzeja Żuławskiego. Odcisnęła swoje dłonie w słynnej Alei Gwiazd.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *