Weronika Rosati – młoda, świetnie wykształcona, aktorka, modelka i matka. Swój sukces w branży filmowej zawdzięcza ciężkiej pracy i wierze w sukces. Zaangażowana w sprawy publiczne i poruszająca się w świecie mody z lekkością motyla. Gentle woman, która nie udaje kogoś kim nie jest.

„Do miłości się nikogo nie zmusi. Jak facet nie wróci, to trzeba to po prostu jakoś przeżyć…”

Spis treści:

Weronika Rosati – początki kariery

Utalentowana i piękna aktorka, córka znanych rodziców. Ojciec był ministrem spraw zagranicznych, matka projektantką. Zapewne dzięki niej Weronika porusza się w świecie mody z lekkością i wdziękiem, którego mogą jej pozazdrościć gwiazdy światowego kina. Matce zawdzięcza też start w branży filmowej. To właśnie ona zawoziła córkę na castingi, pokazy, starając się wprowadzić ją w świat show-biznesu. 

Kariera Weroniki zaczęła się w 2000 roku. Wystąpiła wtedy w serialu ‘Klasa na obcasach”. Następnie przyszły role filmowe w „M jak miłość”, „Zawsze warto”, „Pitbull”, „Porady na zdrady”, „Podatek od miłości”. Jej ambicje aktorskie nie ograniczały się do krajowego podwórka. Próbowała swoich sił za granicą i choć aktorce z Polski trudno jest zaistnieć w zagranicznych produkcjach to osiągnęła sukces. Zanim ten sukces stał się faktem o Weronice Rosati częściej było słychać w kontekście jej licznych romansów w tym z dużo starszymi od siebie mężczyznami. Niewątpliwie, kąsek dla prasy bulwarowej. Życie prywatne jest wewnętrzną sferą człowieka a o jego zawodowym sukcesie świadczą osiągnięcia a nie plotki na jego temat. 

Weronika może pochwalić się osiągnięciami. Była nominowana do Oscara za rolę w filmie „W ciemności” w reżyserii Agnieszki Holland. W 2013 roku do Orła – Polskiej Nagrody Filmowej. Tygodnik „Polityka” przyznał jej nagrodę im. Poli Negri.

Przeczytaj także: Pielęgnacja ciała i szczotkowanie na sucho – zapytaliśmy o to eksperta!

Filozofia życiowa

Monika twierdzi, że „karma wraca, więc opłaca się być dobrym dla innych”. Słowa wprowadza w czyn angażując się w sprawy kobiet. Wykształcona, obyta w świecie (przez pięć lat mieszkała z rodzicami w Szwajcarii) stawia na kunszt aktorski nie epatując nagością. Gentle woman, w wieku 18 lat odmówiła przyjęcia roli dlatego, że wiązała się ona z pokazaniem przed kamerą nagich pleców. Do jej ulubionych zajęć należy czytanie klasyków literatury angielskiej w oryginale.

Jak sama przyznała: „Kocham słońce, palmy, ocean i te wszystkie piękne widoki.” Zamieszkała w Los Angeles a na swoim portalu społecznościowym napisała: „Nie będę udawać, że robię coś, czego w rzeczywistości nie robię, lub nie będę udawać kogoś, kim tak naprawdę nie jestem”.

Polka w Hollywood

W swojej karierze zawodowej liczyła wyłącznie na swoje umiejętności a nie na znane nazwisko rodziców. Doskonaliła swój warsztat aktorski w Teatrze Buffo a następnie w Prywatnej Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Naukę kontynuowała na wydziale aktorskim Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Nie poprzestała na tym. Studiowała w ekskluzywnej Stella Adler Academy of Acting w Los Angeles i w Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku.

Lata nauki gry aktorskiej zaowocowały rolami u boku gwiazd światowego kina. Choć były to role drugoplanowe to Weronika osiągnęła sukces, o którym inne polskie aktorki mogą jedynie marzyć. Urzeczywistniła swoje marzenia. Mało osób z jej otoczenia wierzyło w ten sukces. W możliwość zaistnienia Polki w Hollywood. Nie zważała na to. Jak przyznała: „No, cóż, chyba od ponad dwudziestu lat słynę z łamania wszelkich stereotypów. Można powiedzieć, że to mój znak rozpoznawczy. Dlaczego to robię? Bo uważam, że kobiety mają o wiele większą moc, siłę i możliwości niż nam się przyznaje”.

Weronika Rosati - aktorka
Weronika Rosati – aktorka

Kto inspiruje Weronikę Rosati?

Czy to w domu, czy na czerwonym dywanie zawsze prezentuje się zjawiskowo roztaczając wokół siebie aurę niczym niewymuszonej elegancji. Zachwyca swoimi kreacjami i niebanalnymi dodatkami. Prezentuje się olśniewająco zarówno w sukni od Dolce&Gabbany jak i kreacji stworzonej przez jej matkę. Wzorem aktorki jest dla niej Elizabeth Taylor. Ukłonem wobec niej było założenie do jednej z sukienek krzyżyka. Projektu właśnie Taylor. W wywiadzie dla „Vivy” powiedziała: „Elizabeth Taylor jest fascynująca. Jest moją inspiracją”.

Redakcja poleca: Kobieta w Japonii- być kobietą w oriencie

Podsumowanie

Weronika Rosati, aktorka, gentle woman zaangażowana w różnego rodzaju akcje charytatywne. Osoba, dla której życie nie ogranicza się jedynie do Hollywood. Również modelka. Wzięła udział w kampaniach reklamowych Avon, Procter&Gamble, Dr Irena Eris.

Utalentowana, odnosząca sukcesy za granicą nie otzrymuje zbyt wielu propozycji od rodzimych reżyserów. Wynika to poniekąd z racji miejsca zamieszkania, choć odległość nie ma znaczenia w przypadku propozycji interesującej roli. Nie dorówna nigdy swojej filmowej guru i nie stanie się polskim odpowiednikiem Elizabeth Taylor. Niemniej należy docenić to co już stało się jej udziałem.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *