Bieganie jest super! Poprawia nasze samopoczucie, wygląd, ale też może być zaczątkiem ciekawych relacji – jeśli zdecydujemy się na bieganie w grupach albo chociażby w parach. Dzięki tej aktywności wzmacniamy serce i pozytywnie wpływamy na procesy myślowe. Bieganie pomaga nam też utrzymać prawidłową wagę. Trudno właściwie znaleźć część organizmu, na którą nie wpływałoby dobrze. Zapraszamy na V Bieg po Niezależność – święto biegowe w Łazienkach Królewskich, organizowany przez fundację Kobieta Niezależna.

Przyjrzyjmy się kilku z nich:

Stres – zebrać myśli albo wręcz przeciwnie: wyłączyć się, odciąć na chwilę od codziennych problemów. Bieganie jest świetną formą odstresowania się.

Jelita – lepsze ukrwienie narządów dzięki aktywności fizycznej oznacza również pozytywny wpływ na procesy trawienne, a co za tym idzie – normalizację wagi i harmonijny metabolizm.

Trzustka – ten ważny organ jest strażnikiem organizmu w walce z cukrzycą. Obniżając poziom cukru we krwi dzięki aktywności fizycznej, odciążamy trzustkę i redukujemy ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2 nawet o 50%.

Stawy i kości – dzięki temu, że wzmacniamy mięśnie, wzmacniamy także ich rusztowanie.

Czy wiesz, że…?
Udowodniono, że bieganie jest aktywnością pomagającą złagodzić dolegliwości towarzyszące chorobie zwyrodnieniowej stawów i obniżającą ryzyko wystąpienia osteoporozy.

Lepsza kondycja ogólna. Dzięki bieganiu obniżamy skurczowe ciśnienie tętnicze, poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi, co sprawia, że biegających rekreacyjnie zawały czy hipercholesterolemia dotyczą znacznie rzadziej. Wysoki cholesterol to z kolei także „zapchane” naczynia krwionośne –  regularna aktywność to więc też super-doładowanie dla układu krwionośnego.

Bieg po niezależność
Zdjęcie przekazane przez Fundację Kobieta Niezależna

Chcesz zacząć przygodę z bieganiem i poznać ciekawych ludzi?
Już niedługo możesz wziąć udział wyjątkowym wydarzeniu. Krótki dystans i piękne okoliczności przyrody to dobra zachęta, żeby spróbować swoich sił w nowej aktywności. Do Biegu po Niezależność zapraszamy jednak także doświadczonych biegaczy i biegaczki – wszystkich, którym bliska jest filozofia promocji aktywności fizycznej oraz budowania zdrowych relacji i poczucia samostanowienia.

V Bieg po Niezależność – święto biegowe w Łazienkach Królewskich

Czy można sobie wybiegać pasję, dobre relacje, zdrowie i poczucie własnej wartości?
Oczywiście, że tak! – szczególnie jeśli biegnie się z odwagą i odpowiednią intencją. Dlatego właśnie portal GentleWoman obejmuje patronat medialny nad świetnym wydarzeniem – V Biegiem o Niezależność, który odbędzie się już 27 sierpnia w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Zachęcamy do startu!

Czy warto zacząć biegać? Nie mamy wątpliwości, że tak! Po pierwsze, to aktywność niezwykle demokratyczna. W większości przypadków nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu. Możesz biegać w każdej chwili i na każdym terenie. Nie musisz też być osobą wyjątkowo sprawną fizycznie – bieganie jest dla niemal każdego, niezależnie od tego, czy na co dzień jesteś aktywny/-a, czy nie. Stopniuj trudności – zacznij od małych dystansów i wolniejszego tempa i jeśli poczujesz się pewniej – stopniowo je zwiększaj. Bieganie pozwala zrzucić stres, a często także odzyskać kontrolę nad ważnymi sprawami – to przecież ty decydujesz o rytmie i drodze, którą wybierzesz. Zupełnie jak w życiu. Możesz biec samotnie albo w grupie – zawsze znajdziesz coś dla siebie. Bieganie jest bez wątpienia inspirujące – może stać się nie tylko ważną aktywnością fizyczną, ale też pasją, działaniem, które pociągnie za sobą istotne zmiany. A my chcemy inspirować do zdrowia, stawiania sobie wyzwań i niezależności. I właśnie dlatego GentleWoman obejmuje patronat nad bardzo wyjątkowym wydarzeniem – Biegiem po Niezależność.

Bieg po niezależność
Zdjęcie przekazane przez Fundację Kobieta Niezależna

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kobieta Niezależna. Trasa biegu, o długości 5 km, przebiegnie zaś malowniczymi ścieżkami Łazienek Królewskich w Warszawie. To ostatni moment, żeby zapisać się na listę uczestników i opłacić pakiet startowy. Warto się pospieszyć, bo mimo zwiększenia puli miejsc do 300 (ze 100 w poprzednich latach) – te szybko znikają. Zapisy trwają do 20 sierpnia.

Link do zapisów: https://fundacjakobietaniezalezna.pl/5-bieg-po-niezaleznosc/

Nie możesz stawić się na miejscu w dniu startu, czyli 27 sierpnia? Nic straconego – przewidziano możliwość startów wirtualnych. Chwileczkę… wirtualnych? Dokładnie tak!

  1. Przy zapisie wybierz opcję „bieg wirtualny”.
  2. Wyznacz samodzielnie 5-kilometrową trasę – na jej pokonanie masz 60 minut w dniach 26-27 sierpnia. Możesz biec albo iść. Ważne jest to, żeby w telefonie mieć zainstalowaną aplikację do rejestracji biegu/spaceru.
  3. Załącz plik z zapisanym biegiem/spacerem w portalu, w którym się rejestrowałaś/rejestrowałeś. Dla osób, które uiściły opłatę startową do 30 czerwca, nagrodą jest pamiątkowy medal i koszulka (przesyłane wyłącznie na terenie Polski).

Zasady wirtualnego biegu dostępne są pod linkiem:

https://www.facebook.com/100001412627645/videos/212074291303013/

Instrukcja, jak zapisać się na bieg wirtualny dostępne są pod linkiem:

https://www.facebook.com/1746253862/videos/984315439381595/

W biegu weźmie udział Kamila Rowińska, trenerka biznesu i rozwoju osobistego, autorka książek twórczyni konceptu „Kobieta Niezależna”, prezeska Fundacji Kobieta Niezależna.
Wydarzenie objął patronatem prezydent m.st. Warszawy.

Bieg po niezależność
Zdjęcie przekazane przez Fundację Kobieta Niezależna

***

Organizator: Fundacja Kobieta Niezależna
Kontakt do organizatora:
tel: 691064866
e-mail: biegponiezaleznosc@fundacjakobietaniezalezna.pl
Strona internetowa FKN www.fundacjakobietaniezalezna.pl/ Facebook FKN www.facebook.com/fundacjakobietaniezalezna/
Instagram FKN www.instagram.com/fundacjakobietaniezalezna/
Kontakt dla mediów:
Aleksandra Dik (wolontariuszka FKN, zespół organizacyjny VBPN),
tel: 604 231 738, e-mail: aleksandradik@adventure.media.pl

UDOSTĘPNIJ

2 thoughts on “V Bieg po Niezależność – święto biegowe w Łazienkach Królewskich

  1. Agnieszka Nowakowska says:

    Jako Wiceprezeska Fundacji Kobieta Niezależna dziękuję za objęcie Patronatu Medialnego naszego wydarzenia.
    Dziękuję za trafne ujęcie intencji naszego biegowego święta.
    Chcesz budować z nami Pewność Siebie i Niezależność Kobiet, dołacz do biegu :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *