Erich Fromm, psychoanalityk, napisał na temat miłości: “Miłość polega na trosce o drugiego, na martwieniu się o niego, na szanowaniu go i na ciągłym dążeniu do poznania go więcej.” Miłość w związku to przede wszystkim poznanie potrzeb i pragnień drugiego. We wspólnym życiu szczęście drugiego jest ważniejsze niż twoje. Szacunek, zaufanie, przywiązanie, uczciwość, intymność, partnerstwo i chemia. W związku miłość jest pragnieniem i chęcią życia razem. Ludmiła Szkriebniewa nie mogła na to liczyć w swoim małżeństwie. Małżeństwie z Władimirem. Władimirem Putinem.

Spis treści:

Ludmiła

Urodzona w 1958 roku w Kaliningradzie Ludmiła pochodziła z rodziny robotniczej. Jej marzeniem było zostanie aktorką. Uczęszczała na zajęcia aktorskie do kółka dramatycznego. Po zdaniu matury nie dostała się jednak do Instytutu Teatralnego w Leningradzie i rozpoczęła naukę w Instytucie Technicznym. Studia przerwała po dwóch latach. Pracowała jako listonoszka, pielęgniarka, stewardesa, aby w końcu ukończyć romanistykę na Uniwersytecie w Leningradzie. Kilka lat później uzyskała tytuł doktora germanistyki. Była bardzo rozsądna i nad wyraz opiekuńcza. Wynikało to z faktu, że w młodości bardzo często zajmowała się swoją młodszą siostrą Olgą. Jako już żona poświęciła się wychowaniu i edukacji dwóch córek – Marii i Jekateriny.

Władimir

Władimir Putin urodził się 7 października 1952 r. w Leningradzie (Sankt Petersburg) w Rosji. Pochodzący ze skromnego środowiska, był trzecim dzieckiem i jedynym ocalałym po śmierci swoich dwóch starszych braci, Viktora i Olega, którzy zmarli jako niemowlęta w latach 30. Po II wojnie światowej jego rodzice znaleźli zatrudnienie w leningradzkiej fabryce kolejowej. Władimir Putin ćwiczył judo i sambo, rosyjski sport walki, który pozwalał mu uczestniczyć w wielu zawodach.

W 1970 roku rozpoczął studia na Uniwersytecie Leningradzkim, który ukończył w 1975 roku. W tym samym roku rozpoczął karierę jako oficer KGB. W 1985 roku został przydzielony do kontrwywiadu drezdeńskiego w NRD, gdzie spędził pięć lat pod nazwiskiem oficera Płatowa, dochodząc do stopnia podpułkownika. Po powrocie do Rosji został doradcą rektora Uniwersytetu Leningradzkiego, Anatolija Sobczaka, który był jego nauczycielem w latach studenckich. W 1991 roku, kiedy Anatolij Sobczak został wybrany na mera Leningradu, Władimir Putin podążył za nim, nadal jako radny. W 1994 roku został pierwszym zastępcą mera miasta Leningrad, które stało się Sankt Petersburgiem. Coraz bardziej wpływowy, został zauważony przez Borysa Jelcyna, do którego dołączył w 1996 roku. Jako prezydent Kierował FSB, Federalną Służbą Bezpieczeństwa, która zastąpiła KGB, zanim został mianowany premierem Federacji Rosyjskiej w sierpniu 1999 roku. Kilka miesięcy później, po rezygnacji Borysa Jelcyna w grudniu 1999 roku, objął tymczasową prezydenturę. 26 marca 2000 Putin został wybrany w pierwszej turze na drugiego prezydenta Federacji Rosyjskiej, a w marcu 2004 ponownie wybrany.

Redakcja poleca: Katharine Hepburn – ponadczasowa swoboda

Osobowość Putina

Władimir Putin nigdy nie ukrywał osobistego pociągu do przemocy. Jego ulubionym sportem nie jest piłka nożna, hokej na lodzie, a nawet judo, które sam uprawia z pewnym talentem. To MMA, ultra-brutalna synteza boksu, zapasów i sztuk walki, “sport”, który wydaje się dawać mu niemal zmysłowe emocje. Coroczna gala gromadząca tych gladiatorów z całego świata jest organizowana w Soczi na cześć prezydenta, z przyjemnością pozującego obok Conora McGregora, Khabiba Nurmagomedova i innych gwiazd MMA.

De Gaulle i Churchill posiadali ogromną kulturę literacką. Władimir Putin może przewodzić jednemu ze światowych supermocarstw kulturalnych i naukowych, ale jego artystyczna erudycja i ciekawość wydają się bliskie ostrydze. Czy kiedykolwiek przeczytał powieść Dostojewskiego do końca? Czy słucha Rachmaninowa? Czy czasami proponuje sobie wizytę w Ermitażu? Czy interesuje go postęp nauki? Jeśli tak, to propaganda państwowa na ten temat milczy. Z drugiej strony rosyjski prezydent miał prawo do wszystkich męskich propagandowych inscenizacji, jakie można sobie wyobrazić: judoka, jeździec, Putin i tygrys syberyjski, Putin łowi łososia, Putin i motocykliści… To wiele mówi.

Bardzo długi okres narzeczeństwa

Ludmiła przerwała pracę w 1980 r. W tym właśnie roku poznała przyszłego męża, znanego już na salonach władzy Władimira Putina. O fakcie, że jest funkcjonariuszem tajnych służb powiedział jej po roku znajomości. Pobrali się trzy lata później. To okres bardzo długi nawet na radzieckie standardy. Prosząc ją o rękę Putin powiedział: “Moja przyjaciółko, znasz mój charakter”. A charakter miał rzeczywiście trudny, mówiąc delikatnie.

Narzeczeństwo to był dla Putina okres sprawdzania narzeczonej. W końcu był tajnym agentem i miał to we krwi. Nieufność do wszystkich i wszystkiego. Specjalnie spóźniał się na umówione spotkania chcąc wybadać jej reakcję. “Zawsze czułam się, jakbym była testowana“, wyznała Ludmiła. „Stoję w metrze, czekam. Przez pierwsze 15 minut spóźnienia czuję się świetnie, pół godziny to nic takiego, jednak, gdy mijała godzina i więcej, a jego wciąż nie było, zaczynałam płakać. Było we mnie tyle emocji, a gdy w końcu się pojawiał, nie byłam już na siłach by prosić o wyjaśnienie.„ – wspominała po latach. Jej wierność również została wystawiona na próbę. Była śledzona przez mężczyznę na ulicy. Podszedł do niej i poprosił o jej numer telefonu, twierdząc, że go zauroczyła. Kiedy później zapytała Putina o to zdarzenie nigdy nie udzielił jej odpowiedzi.

Władimir Putin
Ludmiła Putin: „Jest wampirem”, historia małżeństwa Ludmiły Szkriebniewowej z Władimirem Putinem. Była mu potrzebna do zrobienia kariery. 3

Małżeństwo

Ceremonia ślubna była nadzwyczaj skromna. Jedynie w towarzystwie przyjaciół i krewnych. Mąż nie należał do współczujących i pomagających żonie gdy była w ciąży. Sama dźwigała torby z zakupami, wózek, roczne dziecko, gdy nosiła w łonie ich drugie dziecko. Przebywali wtedy w dawnej NRD, gdzie Putin pracował jako szpieg. Władimir Fedorowski, były radziecki dyplomata za Gorbaczowa, nawrócony pisarz i autor „Putin, Ukraina, ukryte twarze”, ujawnił naturę relacji między Władimirem Putinem, a Ludmiłą. „Jego pierwsza żona była kwestią wygody, a nie małżeństwa z miłości. Była stewardesą. Mieli dwie córki” – napisał współzałożyciel pierwszej rosyjskiej partii demokratycznej. Ożenił się z nią w 1983 roku, kiedy był w KGB, aby mógł zostać wysłany przez rosyjskie służby na misję zagraniczną. Dopiął swego. Putin trzymał się z dala od życia rodzinnego. Praca była dla niego najważniejsza. “Widząc, jak wchodzę na sześć pięter budynku z córką w ramionach, nasz sąsiad powiedział kiedyś Władimirowi, że musi mi pomóc” wyznała Ludmiła.

Kiedy pytałam go o jego dzień, zawsze odpowiadał żartem: złapaliśmy mężczyznę, zjedliśmy lunch i wypuściliśmy go. Będąc wieczorem z rodziną, nie był rozmowny. “Zapytałam go: jak Ci smakuje mięso? Odpowiedział: Niezłe. To był nóż w serce. Zacząłem nienawidzić to niezłe i gotowanie“.

Putin decydował o wszystkim. To on jeden podejmował decyzje. Nie pozwolił żonie wybrać imion dla córek. „Chciałam by starsza córka miała na imię Natalia (Natasza) gdyż bardzo mi się podobało to imię.  Wołodia stwierdził, że otrzyma imię Maria (Masza) po jego matce. Płakałam, prosiłam, ale nic to nie dało. Córka otrzymała imię Masza”.

Po powrocie z wymarzonej placówki nic się nie zmieniło w życiu rodziny. Ludmiła  chodziła na studia, opiekowała się córkami. Była kurą domową na usługach męża. Sprzątała, gotowała. W weekendy gotowała jedzenie dla 15 osób, które zapraszał na ich daczę Putin. Traktował ją nie jak żonę, partnerkę życiową, ale jak kelnerkę usługującą jego znajomym do stołu. Twierdził, że każdy który wytrzyma z nią  trzy tygodnie, powinien otrzymać swój pomnik. W 2001 roku Ludmiła Putin zwierzyła się Irene Pietsch, pisarce, która była również jej przyjaciółką. W swojej książce „Amitiés fragiles” (Wrażliwa przyjaźń) ta ostatnia opisała niektóre z ich rozmów.  Niestety, jest wampirem”, powiedziała , porównując go nawet do “lodówki”.

Mieszkając na Kremlu praktycznie nie opuszczała mieszkania. Jedynie wyjścia z córkami na spacer. Bardzo rzadko towarzyszyła Putinowi w jego oficjalnych spotkaniach. Trzymała się w cieniu. Według Slava Zaitseva z 2013 r. , rosyjskiego projektanta, który ubierał pierwszą damę „Opowiadała mi, jak nie lubi za bardzo podróżować, pokazywać się publicznie. Nie była gotowa do tej roli. Bycie żoną prezydenta spadło na nią niespodziewanie”.

Przeczytaj także: Balet na macie z Karoliną Erdmann.

Koniec idylli, która nią nie była

Rozwód został oficjalnie ogłoszony. Odbył się za porozumieniem stron. Według oficjalnej propagandy odbył się w „sposób cywilizowany”, bez skandalu. Wszystkie sprawy małżeńskie rozwiązano w przyjaznej atmosferze. Tak para zakończyła 30 letni okres wspólnego życia. 139 metrowe mieszkanie na Wyspie Wasiljewskiej w centrum Petersburga Putin pozostawił żonie. „To była nasza wspólna decyzja. Nasze małżeństwo jest zakończone, przede wszystkim dlatego, że praktycznie się nie widujemy. Ja i Ludmiła zawsze będziemy sobie bliscy” powiedział w jednym z wywiadów Putin.

Rodzina to tajemnica państwowa. « Zawsze miałem negatywne uczucia wobec tych, którzy swoimi zasmarkanymi nosami i erotycznymi fantazjami ingerują w życie innych. To słynne zdanie szefa Kremla wiele mówi o jego stosunku do życia prywatnego… i mediów.

Córki, małe dziewczynki, a następnie młode dziewczyny zostały ukryte i zarejestrowane pod fałszywymi nazwiskami na uniwersytecie. ” Nigdy nie poruszam spraw związanych z moją rodziną. Nie są zaangażowani w biznes ani politykę. To pytanie jest niezbędne, pozwala uniknąć możliwej presji politycznej  – wyjaśnił rosyjski prezydent w 2015 roku w wywiadzie, w którym po raz pierwszy przypomniał o istnieniu swoich córek.

W 2017 roku uchylił nieco rąbka tajemnicy o swojej sferze rodzinnej i po raz pierwszy zwierzył się, że jest dziadkiem Conversations with Monsieur Poutin (The Putin Interviews), filmie dokumentalnym w czterech odcinkach wyreżyserowanym przez amerykańskiego reżysera Olivera Stone’a i wyemitowanym na amerykańskim kanale Showtime, którego pierwsza część została wyemitowana 26 czerwca 2017 roku. W tym samym roku rosyjski prezydent ogłosił, że jest dziadkiem dwójki wnucząt, ujawniając ich istnienie w rosyjskiej telewizji.

Przy tej okazji Putin wyjaśnił swoją koncepcję życia dotyczącą swoich potomków. “Jeśli chodzi o moje wnuki, jedno jest już w przedszkolu. Zrozumcie to: nie chcę, aby dorastali jak książęta, chcę, aby dorastali jak normalni ludzie– powiedział Putin, dodając, że “jeden urodził się niedawno”. Wyjaśnił to również rosyjski prezydent. “W tym celu fundamentalne znaczenie ma to, że są w towarzystwie innych normalnych dzieci. Gdybym podał ich wiek, ich nazwisko, zostaliby natychmiast zidentyfikowani i nigdy nie zostaliby pozostawieni sami sobie” – dodał.

Wolna

Ludmiła, choć od 2013 roku jest rozwiedziona z Władimirem Putinem, nadal systematycznie kojarzy się z prezydentem Rosji. Odbudowała swoje życie, w 2015 roku ponownie wyszła za mąż za 43-letniego biznesmena Artura Ocheretnego. Według Washington Post to właśnie we Francji była żona rosyjskiego prezydenta odbudowała swoje życie. Zamieszkała w ogromnym domu za 6 milionów euro niedaleko Biarritz ze swoim nowym towarzyszem, młodym mężczyzną młodszym od niej o dwadzieścia lat.  Jest zakochana. Według plotek para pobrała się w 2016 roku i wprowadziła się do tej willi kupionej przez młodego mężczyznę sześć miesięcy po rozwodzie Putinów.

Putin
Ludmiła Putin: „Jest wampirem”, historia małżeństwa Ludmiły Szkriebniewowej z Władimirem Putinem. Była mu potrzebna do zrobienia kariery. 4

Nowa miłość Putina

W 2008 roku gazeta Moskowski Korrespondent poinformowała, że planuje rozwieść się z żoną Ludmiłą i poślubić panią Kabayevą. Oboje odrzucili historię. Wkrótce potem władze zamknęły gazetę. Putin i Ludmiła ogłosili separację pięć lat później. To tajemnica poliszynela, ale jednak tajemnica. Przez ponad dekadę Władimir Putin miał ukryty związek z Rosjanką młodszą od niego o prawie trzydzieści lat: byłą mistrzynią gimnastyki Aliną Kabayevą. W czasie, gdy rosyjski prezydent zaprzeczał związkom z Kabayevą, przechodziła od udanej kariery sportowej do politycznej. Urodzona w 1983 roku, rozpoczęła gimnastykę rytmiczną w wieku czterech lat. Jej trenerka, Irina Viner, powiedziała: “Nie mogłam uwierzyć własnym oczom, kiedy po raz pierwszy ją zobaczyłam. Dziewczyna ma rzadką kombinację dwóch kluczowych cech w gimnastyce rytmicznej – elastyczności i zwinności.” Szwajcarska gazeta poinformowała, że pani Kabayeva urodziła chłopca w 2015 roku w ekskluzywnej klinice w pobliżu jeziora Lugano, a drugiego chłopca w tym samym miejscu w 2019 roku. Ale Sunday Times i Wall Street Journal powiedziały, że miała bliźnięta w 2019 roku w Moskwie, chociaż nie zgadzają się co do liczby dzieci, które miała. Kreml zaprzecza takim doniesieniom. W 2015 roku rzecznik Putina powiedział, że “informacje o narodzinach dziecka spłodzonego przez Władimira Putina nie odpowiadają rzeczywistości“.

UDOSTĘPNIJ

Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z Internetu. Zgadzając się, zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z naszą polityką plików cookie.

Close Popup
Privacy Settings saved!
Ustawienie prywatności

When you visit any web site, it may store or retrieve information on your browser, mostly in the form of cookies. Control your personal Cookie Services here.

These cookies are necessary for the website to function and cannot be switched off in our systems.

Technical Cookies
In order to use this website we use the following technically required cookies
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Odrzuć
Zapisz
Zaakceptuj