Encyklopedia stylu – jedwabna apaszka

Encyklopedia stylu – jedwabna apaszka to element garderoby, którego nie warto pomijać. Dobra gatunkowo apaszka może służyć nam przez wiele lat i pełnić rolę wielu dodatków. Dziś można ją nosić na wiele sposobów. To już nie tylko klasyczny węzeł na szyi. Wypróbuj sama!

 

historia apaszki Hermès

Rodzinna firma Hermès, została założona w 1837 roku. Początkowo asortyment ograniczał się do luksusowych akcesoriów do jazdy konnej. W odpowiedzi na nowe potrzeby konsumentów, związane z rozpowszechnieniem się samochodów na XX-wiecznych ulicach Paryża, w 1973 roku, wyprodukowano pierwszy model apaszki. Pełniła ona funkcję luksusowego dodatku do stroju przeznaczonego do jazdy samochodem.  

Encyklopedia stylu – jedwabna apaszka
Klasycznie apaszkę możesz nosić przewiązaną na szyi zamiast biżuterii.
Źródło: Witchen

 

cena luksusu

Cena apaszki waha się od 250 do 500 funtów. Na czym polega jej wyjątkowość? Jest to niezwykle lekki (dokładnie 63. gramowy) kwadrat o długości boku 90 cm. Do jego wyprodukowania zużywa się nić z 250 kokonów jedwabników. Każdy z kolorów na apaszce drukowany jest pojedynczo a ostatni etap to ręczne jej obszycie. Francuscy projektanci, pracujący dla domu mody Hermès, stworzyli ponad dwa tysiące unikalnych wzorów. Każdego roku powstaje 20 nowych modeli, zachowujących nadal najważniejsze wartości marki, takie jak: „jakość, kunszt i kreatywność”. W 2010 roku powstała książka pt.: „The Hermès scarf: History & Mystique”. Przedstawia ona, za pomocą zdjęć najciekawszych modeli, kształtowanie się stylu na przestrzeni lat.

Encyklopedia stylu – jedwabna apaszka
Dziś jedwabną apaszkę możesz nosić również przewiązaną na głowie jako ochrona przed słońcem.
Źródło: Witchen

małe dzieła sztuki

Jedwabna apaszka to ponadczasowy klasyk, który w unikatowy sposób odmieni każdą stylizację. Wzory znajdujące się na chustach to małe dzieła sztuki. W sklepach znajdziemy duży wybór modeli w różnych rozmiarach. Warto zainwestować w chustę wykonaną z wysokiej jakości materiału, gdyż ma to znamienny wpływ na jej ułożenie. Wielbicielkom skomplikowanych konstrukcji, polecam specjalną klamrę do ich wiązania. Apaszka uformowana w kokardę, stanie się kobiecą ozdobą koszuli, a zawiązana wokół szyi, ochroni ją przed zimnym wiatrem. Gawroszkę (apaszkę mniejszych rozmiarów), wykorzystać można jako ozdobę torebki lub włosów.

Encyklopedia stylu – jedwabna apaszka
Apaszką możesz przewiązać włosy lub ozdobić ulubioną torebkę.
Źródło: Pinterest

szyk na co dzień

Apaszka stanowi symbol eleganckiej mieszkanki miasta w pełni świadomej trendów. Mnogość wzorów i kolorów pozwala na wyrażanie siebie, nawet w biznesowym stroju. Nie bez powodu, stała się znakiem rozpoznawczym paryżanek. Jedwabna chusta zawiązana wokół szyi dodaje szlachetności. Drogie Panie – myślę, że wraz z promieniami wiosennego słońca, warto pozwolić sobie na nutkę ekstrawagancji i ozdobić ulubioną torebkę jedwabną kokardą!

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *