Bonnie Parker

„Są młodzi, kochają się i mordują ludzi” Bonnie Parker – niezwykle porywcza, piekielnie inteligentna, utalentowana i tym samym okrutna oraz bezczelna osobowość zamknięta w 150 centymetrach i 41 kilogramach. Mężatka w separacji, znudzona swoim banalnym żywotem, jakby czekając na to, czym zaskoczy ją los wpada w sidła Clyda podczas przypadkowego spotkania. Obdarza go szaloną miłością i od tej pory tworzą niezwykle dynamiczny, pełen skrajnych emocji związek – od histerycznego śmiechu po szloch. Kobieta wybuchowa, spontaniczna z kilkanościorgiem morderstw na koncie, która za cel życiowy wybrała ucieczkę  przed sprawiedliwością i śmierć z miłości. Miłości trudnej, ale pełnej seksu i totalnego oddania drugiej osobie.
Bonnie Parker
Bonnie Parker uchodziła za ikonę stylu.
Źródło: Archiwum
Ikona stylu Znała się na trendach, nosiła modny makeup charakterystyczny dla lat 30. ubiegłego wieku. Znamienny dla niej beret, elegancka apaszka oraz spódnica dodawały pikanterii jej postaci. W końcu jak rabować to z klasą! Tym samym okrzyknięto ją niekwestionowaną i wzbudzającą strach ikoną mody tamtych lat. W 1967 roku Arthur Penn nakręcił film nawiązujący do historii pary szaleńców. Bohaterami kina stali się za sprawą Faye Dunaway oraz Warren’a Beatty. Rolę Bonnie odrzuciła wtedy Jane Fonda. Smukła twarz Faye, blond bob oraz spódnica ołówkowa, będąca krótszą wersją tej, którą nosiła Parker przedstawiały nieco zmodyfikowany styl dziewczyny z bronią ręku i cygarem w ustach. Niemniej to właśnie ten zestaw okazał się niezwykłą inspiracją modową lat 60. i tym samym kontrą do popularnych w tych kolorowych czasach mini spódniczek. Theadora Van Runkle, która stworzyła kostiumy do filmu, nawiązała do niezywkle kobiecych, ale i silnych osobowości  lat 30. – Marlene Dietrich i Katharine Hepburn.
Faye Dunaway
Faye Dunaway wcieliła się w Bonnie w filmie „Bonnie i Clyde” w reżyserii Arthura Penna (1967).
Źródło: Pinterest
Bonnie Parker
Bonnie Parker zakończyła swój szalony żywot w wieku 24 lat. Wraz z ukochanym zostala rozstrzelana w aucie przez ścigającą ja policję.
Źródło: Archiwum
Stylizacja inspirowana Bonnie Parker.
Źródło: Pinterest
Polecamy również
UDOSTĘPNIJ
Skip to content