Wytańczyć rzeczywistość - wywiad z Aliną Sokulską

Alina Sokulska to znana i ceniona na całym świecie tancerka, choreografka i performerka pochodząca z Kijowa. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 3 lat od roli kurczaka w szkolnym przedstawieniu. I mimo, że już wtedy została doceniona, jej zajęło dobrych kilka lat, aby to zrozumieć. „Wytańczyć rzeczywistość” – wywiad z Aliną Sokulską przeprowadzony przez Basię Flow Adamczyk pozwala zrozumieć nam punkt widzenia artystki.

 

„Artystą stajesz się wtedy, gdy sztuką masz coś do powiedzenia”. Te słowa Aliny rozbrzmiewają echem przez całą rozmowę. Ma to szczególny wydźwięk zwłaszcza teraz, podczas wojny w Ukrainie. Ponieważ według niej życie i sztuka ze sobą nierozerwalnie powiązane. Gdy rozpoczęła się wojna, Alina nie zrezygnowała z prowadzenia zajęć tanecznych tak, jak zrobiła większość jej znajomych. Dlaczego? Bo taniec to lekarstwo, tylko dzięki niemu może przetrwać. 

Zapraszamy na wzruszającą podróż w głąb duszy Aliny. 

Wytańczyć rzeczywistość – wywiad z Aliną Sokulską
Alina Sokulska 13.10.2019 | David Poul | www.davidpoul.cz

Basi Flow Adamczyk przeprowadza wywiady filmowe GentleWoman Talks, podczas których rozmawia z Artystami tworzącymi międzynarodowy kolektyw The Daffodils Art Project. Podczas tego formatu czeka przed nami cały świat i fascynujące rozmowy z niesamowitymi przedstawicielkami różnego rodzaju dziedzin sztuki, pochodzącymi z różnych kultur i szerokości geograficznych.

UDOSTĘPNIJ

2 thoughts on “Wytańczyć rzeczywistość – wywiad z Aliną Sokulską

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *