“Pokaż mi swoją szafę, a powiem Ci kim jesteś” – otwórz ją bardziej, a powiem Ci jaka jest Twoja siła kobiecości i jakie przeżyłaś traumy. Garderoba jest odzwierciedleniem naszej osobowości o czym wie najlepiej stylista – psycholog naszego ubioru. Styl vintage według Alicji Napiórkowskiej – wywiad dla GentleWoman TV. W inspirującej rozmowie o cienkiej granicy między przebraniem a ubraniem oraz o jedynej zasadzie, która obowiązuje w modzie – Alicja Napiórkowska, stylistka, prowadząca cykl “Ikony stylu” w DDTVN.

Alicja Napiórkowska – Stylistka, prowadząca cykl “Ikony stylu” w DDTVN– Alicja Napiórkowska uchyla rąbka tajemnicy o stylu vintage, nonszalancji Paryżanek i o indywidualizmie, w którym do twarzy każdej GentleWoman. Zapraszamy Was na stylowy powrót do przeszłości! Rozmowę prowadzi Dorota Fórmanowska.

 

vintage według alicji napiórkowskiej - wywiad

Dorota Fórmanowska: ty nie jesteś zwykłą stylistką, można o tobie powiedzieć, że jesteś artystką i ostatnio inspiruje cię moda vintage. Powiedz nam kilka słów na temat.

Alicja Napiórkowska: Vintage inspiruje mnie od zawsze. Bardzo dziękuję za twoje miłe słowa. No rzeczywiście tak jest, że vintage jest mi bliski. Wiele rzeczy mnie inspiruje, no akurat vintage jest nieodzownie związany z moją pracą.

Dorota Fórmanowska: Ale dlaczego akurat vintage?

Alicja Napiórkowska: Dlaczego akurat vintage? Przede wszystkim dla tego, że jest to sztuka użytkowa. Sztuka, która jest wytworem czyjejś wyobraźni jest twórczością czyjąś, bo przeważnie jest piękna w sensie jakości wykonania i pewnego rodzaju przemyślenia tego, co to jest w zależności od tego, czy to są ubrania, czy to jest sztuka użytkowa typu meble, na przykład, samochody ponadczasowe.

Dorota Fórmanowska: Można powiedzieć tak, że jest to ponadczasowe piękno. Alicja Napiórkowska: To jest coś, co jest przede wszystkim unikatowe. Co ma zastosowanie zawsze i ale też z drugiej strony jest to coś co nie jest do końca modne. Jest to coś co jest pewnego rodzaju, czymś co nie przemija czymś coś jest ponadczasowe, czymś co się wpisuje tak naprawdę bez względu na rzeczywistość która otacza dany przedmiot. Czyli jest to coś, co możemy tak naprawdę w każdej dekadzie umieścić i zawsze będzie miało swoją wartość i zawsze będzie dobrze wyglądało.

vintage według alicji napiórkowskiej
Źródło: Plejada

UDOSTĘPNIJ