Już jako mała dziewczynka oglądałaś bajki z księżniczkami. Pewnie nie raz marzyłaś, aby zostać jedną z nich. Mieć swojego księcia i wielki zamek, w którym zamieszkasz. Ale pewnego dnia dorosłaś i zapomniałaś o tym. Znamy jednak historię, gdzie Kopciuszek oczarowuje księcia. Królewna XXI wieku – księżna Kate Middleton. Poznaj jej historię.

Spis treści:

Katarzyna, księżna cambridge

Kate Middleton urodziła się w Reading w hrabstwie Berkshire, jej rodzice założyli firmę wysyłkową Party Pieces, dzięki której zbili fortunę, sprzedając akcesoria związane z przyjęciami. Pozwoliło to zapewnić staranne wykształcenie dzieciom. Kate Middleton, jako 13-latka uczęszczająca do prestiżowej żeńskiej szkoły z internatem (Downe House), nie miała lekkiego życia: znajomi twierdzą, że nie potrafiła odnaleźć się w hermetycznym środowisku. W związku z tym rodzice przenieśli ją do Marlborough College, w którym radziła sobie znacznie lepiej. Coraz lepsze wykształcenie, doświadczenie i pewność siebie okazały się prostą drogą ku związkowi z księciem Williamem.

Kopciuszek oczarowuje księcia. Królewna XXI wieku - Kate Middleton
Kate Middleton

„To on ma szczęście, że chodzi ze mną”

…odpowiedziała Kate, gdy jeden ze znajomych stwierdził, że to dla niej wielkie szczęście – chodzić z księciem Williamem. Para poznała się na Uniwersytecie St. Andrews w Szkocji, na którym razem studiowali, a dodatkowo mieszkali w jednym domu na kampusie. Co ciekawe, już na drugim roku studiów wynajęli mieszkanie wspólnie z dwojgiem innych przyjaciół, by rok później zamieszkać w bardziej intymnych warunkach. Wypad na narty, podczas którego uwiecznieni zostali przez fotoreportera, ostatecznie potwierdził, że łączą ich bliższe relacje. Związek jednak był dość burzliwy, w 2007 roku doszło nawet do rozstania. Kate i William nie potrafili jednak o sobie zapomnieć i rozłąka nie trwała zbyt długo.

Przeczytaj także: Miu Miu wiosna-lato 2023, czyli trendy, które masz w swojej szafie

Historia lubi się powtarzać

Zaręczyny pary oficjalnie ogłoszono po 8 latach związku, 16 listopada 2010 roku. Znamienny jest fakt, że Kate na swoim palcu nosi pierścionek zaręczynowy, który należał do księżnej Diany, matki Williama. Ślub księcia Wilhelma i Catherine Middleton, miejsce odbył się 29 kwietnia 2011 roku w Opactwie Westminsterskim. Co interesujące, dzień ślubu był w Wielkiej Brytanii dniem wolnym od pracy („święto bankowe”). To jednak nie koniec ciekawostek związanych z zaślubinami: przejazd pary młodej ulicami Londynu był obserwowany przez milion osób, a pół miliona ludzi przybyło po ceremonii pod Buckingham Palace.

W skonwencjonalizowaną uroczystość wdarła się też nuta nowoczesności: ceremonię zobaczyć można było także w Internecie (na oficjalnym kanale monarchii brytyjskiej w serwisie YouTube). Do ostatniego momentu pilnie strzeżony był projekt sukni Kate. Tę wykonano z ręcznie robionej koronki naszytej na tiul, dzięki czemu tworzyła wzór kwiatów. Podobno pracownicy wykonujący suknię myli ręce co 30 minut, by nie zabrudzić materiału. Całkowity koszt uroczystości szacowany jest na 20 milionów funtów. Nawet w kwestii opłat za zaślubiny William i Kate wprowadzili pewne odstępstwa od zwyczaju: rodzice panny młodej mieli swój udział w kosztach organizacji ceremonii i wesela, a budżet państwowy sfinansował koszty ochrony.

Kto się boi Kate Middleton?

Niektórzy najbardziej w księżnej cenią skromność i naturalność, jej atut to pochodzenie ze „zwykłej” rodziny. Gdy przez 8 lat czekała na oświadczyny Księcia Williama, przylgnął do niej przydomek „Waity Katie”, a złośliwi zarzucali jej, że jest nudna. Być może była to kwestia dobrych stopni przyszłej księżnej, która dostała najwyższą ocenę podczas matury z matematyki. Kate wciąż zrywa z niektórymi tradycjami dworu: do niedawna nosiła sukienki z sieciówek, a zamiast prezentów ślubnych poprosiła o datki charytatywne. Odważne kroki Kate mogą budzić niepokój, bowiem ewentualny rozwód mógłby oznaczać koniec monarchii, wobec czego obawy przed odchodzeniem od tradycji nie powinny dziwić.

Kopciuszek oczarowuje księcia. Królewna XXI wieku. Książę Harry
Kate Middleton

Niektórzy mówią: mezalians, inni: szansa na przywrócenie potęgi monarchii. Jedno jest pewne, Catherine Elizabeth Middleton to jedna z najbardziej wpływowych kobiet świata.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *