7 porad jak wysłać na wakacje myśli o pracy

Zamknij wszystkie szufladki przed wyjazdem Wszystkie sprawy, które pozostawisz nierozwiązane, generują ryzyko stresu. Przed wyjazdem sprawdź, czy na pewno zapisałaś raport, nad którym pracowałaś tydzień i czy wysłałaś e-mail, w którym Twoi współpracownicy znajdą jasne wytyczne dotyczące powierzonych im zadań. Aby zapobiec napastliwym wiadomościom i e-mailom, warto skorzystać z autorespondera, który powiadomi interesariuszy, że do połowy miesiąca jesteś na Teneryfie bez sieci, telefonu i innych urządzeń elektronicznych. Uwolnij się od rutyny W poniedziałki chodzisz na lunch z klientami. Wtorkowe popołudnia spędzasz na zebraniach zarządu. W środę analizujesz wyniki z zeszłego tygodnia… Na wakacjach musisz zmienić swoje przyzwyczajenia! Kiedy sceneria ulega zmianie, a Ty zamiast w biurze spędzasz czas na plaży, zmień także swój harmonogram i schemat działania. Oswojoną codzienność spuść ze smyczy i modyfikuj swój dzień. Dobrym pomysłem może okazać się chociażby zmiana diety, czy porzucenie Twittera na rzecz bieżących wydarzeń z lokalnego targu.
fruit-918979_1920
Nowa dieta może okazać się strzałem w dziesiątkę nie tylko dla Twojego samopoczucia, ale także wyglądu!
Pracuj o poranku Obojętnie, gdzie jesteś – musisz być w kontakcie z klientem, o którego walczyłaś cztery miesiące. Czasami niemożliwe jest, aby całkowicie wyłączyć tryb „praca” i zapomnieć o ważnych agendach. Pamiętaj jednak, że wszystko jest kwestią dawki, a w czasie wakacji, jak zaleca Brigitte Deplaix,  pracę należy przyjmować w mikro dawkach! Przeznacz jeden poranek w tygodniu na przejrzenie poczty, nadrobienie informacji ze świata, czy kontakt z księgową, jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą. Po upłynięciu tego czasu, zapomnij o wszystkich zobowiązaniach, zmień tempo, skup się na chwili obecnej. Zabierz ze sobą notatnik Pijesz wodę kokosową na plaży, wygrzewasz się w słońcu, a nagle wpada Ci do głowy pomysł na nowy biznes. Gdy jesteś zrelaksowana uspokaja się kora przedczołowa, co w następstwie uwalnia Twoją kreatywność. Aktywność kory przedczołowej blokuje kreatywne myślenie. To bardzo racjonalna część mózgu, w której magazynowana jest wiedza na temat tego, co znamy. Naukowcy z Uniwersytetu w Pensylwanii udowodnili, że jesteśmy najbardziej twórczy, kiedy nie jesteśmy skupieni na rezultacie działań i nie odwołujemy się do tego, co już wiemy. Nie dziwi więc fakt, że podczas wakacji wpadamy na ciekawe pomysły – dlatego zapisz je w notatniku, by o nich nie zapomnieć, ale otwórz go ponownie dopiero po urlopie.
kaboompics.com_Woman writing on notebook
Spisz wszystkie swoje pomysły, ale zacznij działać dopiero po urlopie.
Wyślij problemy na wakacje Podczas wspólnej kolacji ze znajomymi w jednej z lokalnych restauracji, między jednym a drugim toastem pada słynne pytanie: „Co u Ciebie?”. Wtedy budzi się w Tobie chęć, aby opowiedzieć o problemach z klientami i momentach, w których poirytowała Cię szefowa. Wśród przyjaciół czujemy się zrelaksowani i wolni, wydaje nam się, że możemy powiedzieć wszystko, co leży nam na sercu. Należy jednak pamiętać, że wakacje to czas, w którym warto zadbać o miłą atmosferę, przeżywać piękne chwile, a nocami wpatrywać się w gwieździste niebo. To czas relaksu dla Ciebie, ale także dla Twoich przyjaciół, więc nie traktuj ich jak terapeutów, którzy mają pomóc w rozwiązaniu Twoich problemów w pracy. Nie teraz! Podejmuj nowe wyzwania Już drugiego dnia zaczęło Cię nudzić leżenie na plaży? Czujesz, że brakuje Ci pracy, męczy Cię bezczynność? Może nawet tęsknisz za słupkami w Excelu. Wakacje to dla pracoholików trudny czas, ponieważ osiąganie celów przynosi przyjemność, a tych na urlopie nie ma zbyt wiele. Swoją naturalną potrzebę realizacji warto ulokować w nowych aktywnościach – znajdź taką, która najbardziej przypadnie Ci do gustu. Spróbuj swoich sił na padoku, wybierz się na zajęcia jogi lub na popołudniowy mecz tenisa.
7 porad jak wysłać na wakacje myśli o pracy
Joga to nie tylko ćwiczenia dla ciała i ducha, ale również, wywodzący się z Indii, rozbudowany system filozoficzny. Może czas poznać jego tajniki?
Nie czuj się niezbędna Świat się nie zawali, kiedy nie będziesz trzymała ręki na pulsie i kontrolowała pracy swojego zespołu podczas wakacji. Twoi współpracownicy nie są małymi dziećmi, a w ich interesie także leży dobro firmy. Nie powinnaś dramatyzować i nieustannie do nich wydzwaniać, kontrolując każdy ich krok. Steredenn Hudson Offret przypomina, że cmentarze pełne są niezbędnych ludzi i dodaje: „Szkoda, że jest to miejsce prawdziwego wypoczynku”. Polecamy również
UDOSTĘPNIJ
Skip to content