Letnie nawyki, które warto kontynuować jesienią

Czytaj dziesięć stron książki każdego dnia Czas, kiedy rozmawialiśmy o skandynawskich thrillerach i odkryciach Nike podczas letnich wieczorów — skończył się. Mimo tego, że minęły dwa lata, od kiedy założyłaś kartę biblioteczną, na Twoim koncie nie pojawiło się za wiele pozycji. W drodze do pracy podjęłaś kilka prób, by przeczytać „Morfinę” Szczepana Twardocha, ale zawsze coś Cię dekoncentrowało.  Potem przyszedł sierpień, popołudniowe wylegiwanie się w słońcu nad basenem i w końcu znalazłaś czas, by przeczytać biografię Jackie Kennedy. Swoją wyobraźnię stymulujesz już na pierwszej stronie książki i czujesz się, jakbyś odkrywała ją na nowo. Jak to kontynuować we wrześniu? Czytaj 10 stron książki lub poświęć lekturze 10 minut dziennie. W natłoku obowiązków znajdź czas dla siebie i zaszyj się w kącie z ulubioną książką podczas kąpieli dzieci. Zawsze też miej swoją lekturę pod ręką, aby przerzucić kilka stron na czerwonym świetle lub w transporcie publicznym.
950_min
W ulubionej książce dobrze zaczytać się podczas przerwy na kawę!
Rzuć palenie Tak długo, jak Twoja paczka papierosów jest odwrócona, a Ty nie widzisz zdjęcia dziecka pod aparatem tlenowym, jest dobrze. Przyzwyczailiśmy się, aby ważne dla nas decyzje podejmować wraz z końcem roku. Pilnujemy się przez pierwsze 20 dni, potem nasze postanowienia topnieją. Mimo iż, rzuciliśmy palenie, to niespodziewanie papieros pojawia się w naszych ustach po pierwszym stresie związanym z pracą i na imprezie urodzinowej przyjaciółki. Jednak podczas wakacji rzucanie palenia przychodzi łatwiej. Naładowana pozytywną energią i pochłonięta pięknymi widokami, zapomnisz o wyciągnięciu papierosa. Po 4 dniach, wolna od nałogu, zauważysz, że Twój głos nie przypomina już głosu Marii Czubaszek i możesz biegać za swoim dzieckiem bez zadyszki. Jak to kontynuować we wrześniu? Unikaj przerw na palenie z kolegami w pracy i odliczaj, ile dni już nie palisz. Uprawiaj sport Wcześniej nie kładłaś mocnego nacisku na sport. Wiesz, że jest ważnym elementem zdrowego trybu życia, ale jego brak nie przeszkadza Ci za bardzo, a smukłą linię utrzymujesz dzięki lekkim posiłkom. Nagle, na początku tego roku postanowiłaś pokazać światu swój biceps i wzmocnić ciało, przygotowując je do urlopu na Teneryfie. Od kiedy odkryłaś swoje mięśnie, czujesz się lepiej i nawet skuteczniej kontrolujesz stres. Jak to kontynuować we wrześniu? Dostosuj ćwiczenia do swojego harmonogramu. Wygospodaruj czas na dłuższe treningi i małe sesje rozciągające, które trwają 15 minut. Wybieraj schody zamiast windy, skuś się na rower. Znajdź miejsce w swojej okolicy, do którego z przyjemnością będziesz biegać lub poszukaj siłowni blisko miejsca pracy.
young-fitness-girl-running-up-the-stairs-picjumbo-com
Obojętnie na jaki sport się zdecydujesz, uprawiaj go regularnie, by zobaczyć efekty.
Medytuj każdego poranka W Twojej głowie medytacja to Buddyści w bieliźnie, siedzący przy tybetańskich misach. Jesteś racjonalistką i nigdy nie wierzyłaś w korzyści płynące z praktykowania tej alternatywnej metody. W te wakacje, będąc na plaży, zachęcona przez wakacyjną beztroskę i przyjaciółkę, spróbowałaś medytacji po raz pierwszy. Odkąd zainstalowałaś aplikację Stop.Breath&Think, medytujesz codziennie rano pod prysznicem i nawet myślisz o tym, by spróbować medytacji na nadpobudliwym dziecku. Jak to kontynuować we wrześniu? Poproś męża, aby to on zajął się rano dziećmi i dać Ci możliwość medytacji. Wstań 10 minut wcześniej, zwolnij. Znajdź kurs w pobliżu pracy. Wygnaj komputer z łóżka Przed pójściem spać przeglądasz Instagram pod kołdrą. Wyciągasz laptop lub tablet, by obejrzeć kilka odcinków ulubionego serialu albo przejrzeć najnowsze emaile. W końcu wynajmujesz domek na Mazurach, w którym musisz stanąć na krześle pod oknem, by złapać sieć. Zaczynasz odkrywać radość ze spędzania czasu z rodziną, rozmów z małżonkiem i jakości spokojnego snu. Jak to kontynuować we wrześniu? Z komputera korzystaj tylko w jednym pomieszczeniu – na pewno nie może to być sypialnia. Unormuj swój plan wieczoru, wyznacz godziny pracy przy komputerze.
kaboompics-com_apple-macbook-air-on-the-bed
Nie traktuj swojego łóżka jak biuro.
Zen przebywa z innymi ludźmi Jesteś w mieście, mieszkasz w nim, flirtujesz, nieustannie przebywasz wśród przypadkowych ludzi, ale czujesz, że nigdy nie obdarzyłabyś ich sympatią. W galerii, w której czekasz na spóźnioną przyjaciółkę, która już dawno przekroczyła granicę przyzwoitości, spotykasz sąsiada, który nawet się z Tobą nie przywitał. Obok krzyczące dziecko. Myślisz, że zaraz wybuchniesz… Na wakacje wybrałaś się na obóz Zen, dzięki któremu zyskałaś dobrą energię. Jak to kontynuować we wrześniu? Uciekaj przed szkodliwym otoczeniem. Pamiętaj, że stres szkodzi komórkom i Twojemu dobremu samopoczuciu. Kontynuuj sesje medytacyjne. Zmień posiłki swoich dzieci Do tej pory, przez nieustanny brak czasu, ale także zmęczenie, nie miałaś czasu przygotować ulubionych posiłków swoich dzieci. W sierpniu spędziłaś kilka dni w domu rodzinnym, a Twoja kuzynka dziwiła się, że dajesz dzieciom parówki na kolacje. Nie minęły dwa dni, a zorganizowałaś wyprawę na ryby oraz do rodzinnej szklarni, w której zbieraliście pomidory i jedliście je w promieniach słońca. Jak to kontynuować we wrześniu? Zacznij od kupowania mrożonych warzyw i poszukaj ciekawych przepisów, w których możesz ich użyć. Niezależnie czy robisz zakupy w supermarkecie czy na miejscowym rynku, rozwijaj kubki smakowe swoich dzieci i zachęcaj do próbowania nowych rzeczy.
pexels-photo-66454
Wybierz się ze swoimi pociechami na targ, gdzie odkryjecie nowe smaki!
Polecamy również
UDOSTĘPNIJ
Skip to content