Sukces na wyciągnięcie ręki - 6 nawyków w postępowaniu

Poznaj 6 nawyków w postępowaniu kobiet sukcesu, jeśli… Od wielu lat jesteś na tym samym stanowisku, chociaż od samego początku robisz wszystko za wszystkich. Masz głowę pełną pomysłów, aby założyć własny biznes, ale boisz się zrobić pierwszy krok. Marzy Ci się wielki sukces? Na polu zawodowym, prywatnym… Ale nie wiesz od czego zacząć? Pomożemy Ci.

 

Kobieca definicja sukcesu

Czy wiesz czym jest sukces? Tak naprawdę każda z nas definiuje go inaczej. Dla jednej będzie to wysokie stanowisko, na które pracowała latami, a dla innej udane życie rodzinne. Pewne jest, że może się różnić w zależności od jej osobistych celów i wartości, ale ogólnie rzecz biorąc, sukces jest miarą osiągnięcia swoich celów: finansowych, zawodowych czy osobistych. Prawda jest jednak taka, że we wszystkich tych przypadkach powinno się zachować zdrowy balans. Znajdź w tym wszystkim czas na odpoczynek i przestrzeń tylko dla siebie. Spełnianie marzeń i własnych pragnień jest bardzo zdrowe i potrzebne. Dążenie do wyznaczonego celu sprawia, że staramy się bardziej i stajemy się najlepszą możliwą wersją siebie. Daje to poczucie, że zrobiłyśmy wszystko tak, jak należy. Nie ma jednej recepty na sukces, ale są pewne cechy, które zwykle się z nim wiążą, takie jak ciężka praca, poświęcenie, determinacja i odporność.

Kim jest kobieta sukcesu?

To kobieta świadoma, niezależna, podejmująca samodzielne, autonomiczne decyzje i biorąca za nie odpowiedzialność. Nie uznaje ograniczeń, nie boi się wyzwań i nowych rzeczy. Jest spełniona, skupia się na tym, co dla niej ważne. Posiada szerokie horyzonty i jest ciekawa świata. Kobieta sukcesu jest także wrażliwa na otaczającą ją rzeczywistość, naturę i innych ludzi. Wspiera, dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą. 

Sukces na wyciągnięcie ręki - 6 nawyków w postępowaniu kobiet sukcesu
Nie czekaj na idealny moment, sama zrób pierwszy krok

Jest to kobieta z klasą, która nie jest definiowana przez status społeczny, majątek czy pochodzenie. Wykracza ponad utrwalone utrwalone stereotypy, role społeczne i kulturowe ograniczenia. Potrafi bronić swoich racji i przekonań. Nie przeprasza za to, kim jest, jednocześnie nie boi się mówić „nie”. Wierzy w siebie i w swoje możliwości. Łączy i spaja, nigdy nie tworzy podziałów. Odnajduje się w każdej sytuacji. Wie, jak rozmawiać i słuchać drugiej osoby. Jest otwarta na nowe i nieznane. Przede wszystkim jest dumna ze swoich osiągnięć. Kobieta sukcesu to GentleWoman.

6 nawyków w postępowaniu

Każda kobieta sukcesu kieruje się określonymi schematami w swoich działaniach. Przestrzega reguł i dąży do wyznaczonego celu. Wie, że tylko dzięki temu może sięgnąć gwiazd. Pamiętaj, że marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia. Kobiety sukcesu mają wiele cech wspólnych, takich jak odwaga, pewność siebie i wiara w swoje możliwości. Szanują innych i doceniają to, co przynosi im los. Wiedzą, że każda lekcja, jaką otrzymują od życia jest po coś. 

Mimo licznych schematów w postępowaniu, istnieje także wiele nawyków, które dzielą kobiety sukcesu, takich jak bycie zorganizowanym, wyznaczanie celów i nawiązywanie kontaktów. Jednak jednym z najważniejszych nawyków jest utrzymywanie pozytywnego nastawienia. Pozytywne spojrzenie może pomóc Ci utrzymać motywację i koncentrację na swoich celach. Dzięki niemu przyciągniesz możliwości i ludzi, którzy pomogą Ci osiągnąć sukces.

Sukces na wyciągnięcie ręki - 6 nawyków w postępowaniu kobiet sukcesu
Nie chowaj się przed nowymi wyzwaniami!

Po pierwsze, nie ignoruje swoich strachów i obaw 

Ona wie, że wcześniej czy później i tak będzie musiała spojrzeć w oblicze strachu. Zamiast tracić czas na odkładanie problemu i ignorowanie obaw, próbuje zrozumieć co i dlaczego ją tak niepokoi i jakie negatywne skutki dana sytuacja może przynieść. W tym samym czasie szuka najlepszego i najmniej bolesnego rozwiązania tego problemu. Wie, że nie wolno zamiatać ich pod dywan. Musi stanąć z nimi twarzą w twarz. 

Po drugie, nigdy nie ucieka przed konfliktem

Jak każda inna kobieta, kobieta sukcesu także spotyka na swojej drodze konflikty, krytykę i niesprawiedliwe traktowanie. Różnica polega na tym, że ona nie próbuje i nie stara się dogodzić wszystkim, żeby tylko uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Podchodzi do konfliktu ze spokojem. Bez agresji i negatywnych uczuć próbuje wyjaśnić sytuację, na której jej zależy. Wie, że są one nieuniknione, bo w życiu spotykamy różnych ludzi, dlatego często są one niezależne od nas.

Po trzecie, nigdy nie czeka na idealny moment czy idealne warunki 

Ona nie oczekuje, że wszystko w życiu będzie lekkie i wie, że żeby osiągnąć swój cel musi zacisnąć zęby i pracować. Rozróżnia ból cierpienia od bólu rozwoju i przyjmuje ten ostatni z wdzięcznością i wyrozumieniem. „Jak nie teraz to kiedy?” jest jej mottem życiowym, a przeszkody tylko kształtują jej charakter i dodają determinacji. 

Po czwarte, nigdy nie postrzega swojej przeszłości jako pomyłki 

Ona patrzy na swoje pomyłki jak na cenną naukę życiową. Ona nie karze się, ani nie rozpacza, tylko wyciąga wnioski na przyszłość i idzie dalej. Przeszłość w żadnym wypadku nie jest wyznacznikiem tego, kim ona jest lub będzie, tylko przygotowuje ją na drogę do sukcesu. Wie, że wszystko, co spotkało ją w przeszłością było po coś. Dzięki zdobytemu doświadczeniu staje się znacznie silniejsza. 

Po piąte, nigdy nie odpuści możliwości, aby zabłysnąć 

Ona wie, że kluczem do osiągnięcia sukcesu jest wykazanie się tam, gdzie inni nie potrafią lub po prostu nie chcą. Ona pierwsza podnosi rękę, kiedy powstają nowe wyzwania. Potrafi dokształcać się całe życie, ma pasje, mnóstwo zainteresowań i wykorzystuje swoje umiejętności odpowiednio do sytuacji i potrzeb. Nie chowa się w cieniu, chce błyszczeć. Wie, że ma tylko jedno życie, dlatego chce je wykorzystać jak najlepiej! 

Po szóste, nigdy nie traci kontroli nad swoim życiem 

“Módl się do Boga tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego. Działaj i czyń tak jakby Twój los leżał tylko w twoich rękach.” Ta myśl Ignacego Layoli podsumowuje najważniejsze podejście każdej kobiety sukcesu do życia. Ona wie, że sukces nie zależy od tego czy masz szczęście czy nie, a tylko od Twojego nastawiania do życia i chęci działania.

Znane kobiety sukcesu

Wbrew pozorom, znasz wiele kobiet sukcesu, nawet jeśli o tym nie wiesz. To nie tylko bogaci ludzie, z wysokiej klasy społecznej czy pierwszych stron gazet. Być może jesteś właśnie jedną z nich? Otaczają Cię każdego dnia i mają realny wpływ na to, co dzieje się wokół. 

Sanna Marin, pewnie jej nazwisko niewiele Ci mówi w tym momencie, ale uwierz nam, na pewno ją znasz. To fińska polityk, posłanka, minister, a od 2019 roku pełni funkcję premiera Finlandii. Jednocześnie została okrzyknięta najmłodszym szefem rządu na świecie. Miała wówczas 34 lata. Ciężko pracowała na swój sukces. Zaczynała jako sprzedawca czy doręczyciel, aż ukończyła Uniwersytet w Tampere, gdzie uzyskała tytuł magistra. Jeszcze przed rozpoczęciem studiów angażowała się w działalność polityczną i skutecznie pięła się w tym czasie po szczeblach kariery. W momencie, gdy kończyła studia, była już przewodniczącą Socjaldemokratycznej Partii Finlandii. Zna wiele języków, jest wegetarianką i angażuje się w różnego rodzaju akcje społeczne na rzecz mieszkańców Finlandii i zwierząt. Wspiera także organizacje lgbt. Sama była wychowywana przez parę jednopłciową. 

Anję Rubik pewnie znasz. To nazwisko znane na całym świecie. Pochodząca z Rzeszowa supermodelka długo pracowała na swój sukces. Debiutowała w 1998 roku biorąc udział w paryskim tygodniu mody. Dziś jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych modelek XX i XXI wieku. Ale chodzenie po wybiegach na całym świecie i pozowanie do sesji zdjęciowych to nie są jej jedyne zajęcia. Anja Rubik jest również aktywną działaczką społeczną i założycielką fundacji Sexed.pl. Chce, aby dzisiejsza młodzież miała dostęp do nowoczesnej i kompleksowej edukacji seksualnej. W tym celu powstała specjalna kampania społeczna oraz podręcznik o tym samym tytule. Za swoją działalność otrzymała wiele prestiżowych nagród, a jej podręcznik zyskał status bestsellera. 

Kobiety vs mężczyźni

Do tej pory to mężczyźni osiągali większe sukcesy. Byli obsadzani na wysokich stanowiskach, otrzymywali większe wynagrodzenia, a nawet występowali w bardziej prestiżowych produkcjach. Na szczęście kobiety nie ustąpiły i wciąż walczą o swoje. Rozwijają swoje kariery, zarabiają znacznie więcej i potrafią zadbać o swoje pieniądze. Często rezygnują z urlopu macierzyńskiego, przekazując go partnerom. Jednak równouprawnienie wciąż w wielu miejscach na świecie nie istnieje. To nie tylko kraje arabskie, gdzie kobiety nie mogą głosować czy nawet odkrywać twarzy. Japonia, jeden z najbardziej rozwiniętych krajów na świecie nadal traktuje kobiety jako osoby drugiej kategorii. Wszystkie wysokie stanowiska w kraju zajmują mężczyźni, a kobiety tam postrzegane są jako bezbronne istoty, które powinny stać z tyłu. Podczas firmowych spotkań zdarza się nawet, że muszą usługiwać mężczyznom. O japońskich kobietach, które osiągnęły sukces mówi się, że zaniedbują rodzinę, w związku z tym skazane są na społeczny ostracyzm.  

Skazana na sukces

Aby walczyć ze stereotypami i znieść przestarzałe prawa kobiety muszą wyjść z cienia. W tym celu powinny przestrzegać wszystkich 6 nawyków w postępowaniu. Ludzie sukcesu działają według określonych schematów, więc nie zawahaj się czerpać od nich inspiracji. Rutyna w postępowaniu jest bardzo ważna. Gdy osiągniesz długo wyczekiwany sukces, wzrośnie Twoje poczucie własnej wartości i znikną kompleksy. Dodatkowo, przełoży się to na realną poprawę nie tylko ogólnej  sytuacji, ale również wpłynie na życie wszystkich kobiet na świecie. Pewnie nieraz słyszałaś o zwrocie „solidarność jajników”. Dziś, jak nigdy wcześniej kobiety powinny się wspierać, aby pokazać swoją moc. Musimy nauczyć się, że w jedności siła. Powinnyśmy się motywować, wspierać i pielęgnować to, co nas łączy, a nie to, co nas dzieli. 

kliknij i zobacz więcej
UDOSTĘPNIJ

Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z Internetu. Zgadzając się, zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z naszą polityką plików cookie.

Close Popup
Privacy Settings saved!
Ustawienie prywatności

When you visit any web site, it may store or retrieve information on your browser, mostly in the form of cookies. Control your personal Cookie Services here.

These cookies are necessary for the website to function and cannot be switched off in our systems.

Technical Cookies
In order to use this website we use the following technically required cookies
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Odrzuć
Zapisz
Zaakceptuj