Rozmowa z Maią Sobczak jest częścią cyklu „GentleWoman Talks”. To program, w którym Basia Flow Adamczyk, rozmawia z Artystkami tworzącymi międzynarodowy kolektyw The Daffodils Art Project.

Zaczynamy w Polsce, ale to dopiero początek, bo przed nami cały świat i fascynujące rozmowy z niesamowitymi przedstawicielkami różnych dziedzin sztuki, pochodzącymi z różnych kultur i szerokości geograficznych.

 

rozmowa z maią sobczak

Maia Sobczak

Warszawianka. Z wykształcenia jest psychologiem. Uprawia psychologię pozytywną i  wedyjską, pracuje w oparciu o holistyczne medycyny i tak właśnie patrzy na świat. Konsultantka ajurwedy III stopnia z ramienia Jiva Institute in India, joginka i kucharka.

Jest autorką trzech książek. 

the daffodils

The Daffodils Art Collective zrodził się z potrzeby wspólnego tworzenia, wzajemnego inspirowania się pomimo społecznego dystansu w marcu 2020. To był nasz sposób na przetrwanie izolacji. Nazwa naszego projektu symbolizuje nadejście wiosny, nowy etap, nowy początek.
Każda z nas używa innego języka artystycznego. Pochodzimy z różnych części świata i różnych kultur. Tworzymy zdalnie, przekraczając dystans i szukając nowych możliwości oraz narzędzi do tworzenia interdyscyplinarnych i interkulturalnych projektów artystycznych wspierających kobiety w sztuce.

W drugim miesiącu kwarantanny Flow – wokalistka, reżyser i podróżniczka, Fanni – projektantka i malarka z Węgier mieszkająca w Barcelonie , Julia fotograf w Barcelonie, Paola projektantka kostiumów z Włoch, Natalia tancerka Gaga i choreograf z Londynu, Ellinor tancerka z Norwegii, zaczęłyśmy inspirować się nawzajem. Każda z nas posługuje się innym językiem artystycznym, zaczęłyśmy prowadzić dialog sztuką oraz tworzyć wspólne projekty.

Flow napisała wiersz, Fani stworzyła obraz, Julia odpowiedziała fotografiami. To był rozdział pierwszy. STRACH.

Maia dołączyła w drugim rozdziale. ODDECH i RUCH.

scenariusz/reżyseria/prowadzenie: Basia Flow Adamczyk
https://www.instagram.com/flowpumasan/
zdjęcia: Tomek Mielcarz
montaż / postprodukcja: Julia Malinowska
www.juliamalinowska.com
https://www.instagram.com/jul.malinowska/
gość: Maia Sobczak & Mira (The Horse )
https://www.instagram.com/qmamkasze/
produkcja: The Daffodils Art Community
https://www.instagram.com/thedaffodilsartproject/

specjalne podziękowania dla Stajni Golden Horse
https://www.instagram.com/stajniagoldenhorse/

rozmowa z maią sobczak
Źródło: https://qmamkasze.pl/o-mnie/
UDOSTĘPNIJ