Napraw zły dzień – poradnik

Wzór na zły dzień Brytyjski psycholog, Cliff Arnall, ustalił wzór, według którego wylicza się najbardziej depresyjny dzień w roku, tzw. Blue Monday. Na smutny dzień sumują się czynniki meteorologiczne, ekonomiczne i psychologiczne. Należy pamiętać, że jest to tylko teoria, uważana za wielu za pseudonaukową, jednak ile osób radośnie wita nowy tydzień zza biurka? Poniedziałkowe melancholie wynikają m.in. z tęsknoty za pięknym weekendem lub poczucia niesprawiedliwości, że pracujemy, kiedy inni wyjeżdżają na urlop. Jak przezwyciężyć zły czas i nie dać się bluesowi? Optymalizacja weekendu Jeśli Twoje morale są niskie, to możliwe, że nie wykorzystałaś do końca niedzielnego wypoczynku. Istotne jest, aby mieć rzeczywistą przerwę w weekend, dzięki czemu będziemy efektywni na początku tygodnia. Poniedziałki są na ogół bardzo chaotyczne i pobierają najwięcej energii niż pozostałe dni. Pamiętaj, aby w niedzielę nie skupiać myśli wokół pracy, nie czytać firmowych e-maili i nie przygotowywać prezentacji dla klienta. Ten dzień powinien upłynąć pod znakiem relaksu i odpoczynku oraz działań, które poprawiają Twoje samopoczucie.
Praca? Tak, ale nie w weekendy!
Źródło: Pinterest
Zaplanuj nadchodzące dni To właśnie w poniedziałek startujesz w maratonie: musisz zaplanować, jak rozłożyć siły na kolejne dni, umówić spotkania i wyznaczyć deadline’y ambitnych projektów. Tego dnia stań się managerem swojego czasu: sprawdź swoje obciążenie, zrób listę priorytetów i zaplanuj ponownie działania, których nie udało Ci się ukończyć w zeszłym tygodniu. Dzięki temu będziesz wiedziała, czemu stawić czoła w nadchodzących dniach i uporządkujesz myśli w głowie. Pozytywna wizualizacja Zadaj sobie pytanie „Czego nie mogę się doczekać tego dnia?” lub „Czy wydarzy się coś, na co czekam?” – jestem przekonana, że odpowiedź będzie twierdząca. Warto uświadomić sobie, że masz coś ważnego i ciekawego do zrobienia w ciągu dnia. Wyobraź sobie też przyjemną rzecz, która się wydarzy, np. zaszycie się pod kocem z nową książką. Sporządź listę trzech ważnych rzeczy, zapisz je w planerze, a pod koniec dnia odhacz i bądź z siebie dumna. Opcjonalnie: kup sobie kwiaty!
Bukiet Twoich ulubionych kwiatów z pewnością poprawi Ci humor!
Harmonogram wyjazdów Lunch z przyjaciółką, rodzinna kolacja, wyjazd na narty i wycieczka do Rzymu – sporządź harmonogram spotkań i wyjazdów niezwiązanych z pracą. Taka rozpiska doda Ci energii i sprawi, że zachowasz kontrolę nad rytmem tygodnia. Znajdź korzyści Przejdź się korytarzem w firmie i uśmiechnij się – myśl o pozytywnych aspektach bycia w pracy. Zastanów się, za co cenisz swoją firmę, co najbardziej lubisz w swoim zespole, doceń to, że bez problemu możesz wziąć wolne. Jeśli w pracy brakuje Ci bodźców i czujesz znużenie to popytaj o organizowane kursy, zorganizuj burzę mózgów lub zaproponuj pomoc koleżance w nowym projekcie. Wyjdź z inicjatywą, a przekonasz się, że to najlepsza recepta na „trudne dni”.  Polecamy również
UDOSTĘPNIJ
Skip to content