Dlaczego nasza skóra staje się wiotka? Przede wszystkim wraz z wiekiem następuje drastyczny spadek liczby oraz jakości włókien elastycznych. Gwałtowne zmniejszenie liczebności włókien elastyny oraz fragmentowanie tych, które pozostały jest główną przyczyną utraty elastyczności przez naszą skórę. Skóra staje się luźna, nieelastyczna, zaczynają pojawiać się zmarszczki, które z czasem stają się coraz głębsze. Skóra zaczyna tworzyć nawisy w postaci wiotkich fałdów, co powoduje, że Pacjentki wydają się znacznie starsze. Wiotkość skóry może dotyczyć każdej część ciała. Najczęściej jednak zmiany najbardziej widoczne są wokół oczu, uszu, twarzy, szyi, ramion i ud. Spowodowane jest to ubogą tkanką podskórną w tych okolicach naszego ciała.
Czym jest plazma?
Plazma od niedawna stała się rewolucją w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej. Dotychczas wszelkie nadmiary wiotkiej skóry usuwane były najczęściej chirurgicznie. Dzisiaj możemy naszym Pacjentom zaproponować zabieg z gamy tzw. soft surgery, czyli efekt chirurgiczny bez cięcia, szwów, a przede wszystkim bez pozostawienia jakiejkolwiek blizny. Okres rekonwalescencji pozabiegowej jest również zdecydowanie krótszy niż po klasycznej chirurgii. Czym jest plazma? Plazma jest to zjonizowany gaz. Urządzenie wytwarza kontrolowaną i celowaną mikrowiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Wytwarzany jest niewielki łuk elektryczny, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i leczenia zmian skórnych w bezpieczny sposób. Sublimacja to nic innego jak odparowanie naskórka, co jest gwarancją bezpieczeństwa dla Pacjentów. Nie wykazujemy ingerencji w otaczające tkanki, nie wywołujemy martwicy, a co za tym idzie minimalizujemy ryzyko wystąpienia stanów zapalnych.
Redukcja wiotkości skóry
Zabieg liftingu urządzeniem Plexr, to jeden z najczęściej wykonywanych przeze mnie obecnie zabiegów. Poprzez pracę urządzeniem możemy w bardzo prosty sposób wykonać plastykę opadających powiek, usunąć nawet głębokie zmarszczki statyczne, unieść owal twarzy, zrewitalizować skórę wokół ust oraz oczu, usunąć zmarszczki w okolicy uszu oraz wiele innych. Szczególną zaletą zabiegu jest stosunkowo krótki czas gojenia (w porównaniu z klasyczną chirurgią plastyczną), brak konieczności cięcia tkanek, brak krwawienia. Po zabiegu nie zakładamy szwów, a w momencie całkowitego wygojenia nie pozostawiamy żadnego śladu naszego działania w postaci blizny. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od rozległości obszaru jaki chcemy poddać działaniu plazmy.
Scenariusz „plazmowy”
Chirurgia nieablacyjna, jak mówi sama nazwa tej techniki, nie wykorzystuje skalpela lub energii lasera aby usunąć nadmiar skóry, co eliminuje wiele możliwych komplikacji takich interwencji. Technika stosowana w korekcji powiek jest definiowana jako metoda „dynamiczna”, ponieważ pozwala na pełną kontrolę operatora podczas procedury. Pozwala na obserwację efektu w czasie rzeczywistym. Operator może poprosić pacjenta o zamykanie i otwieranie oczu podczas zabiegu i „na żywo” obserwować efekty swojej pracy. Technika ta nazywana jest „nieablacyjną”, ponieważ jest przeprowadzana bez usuwania nadmiaru skóry, bez przerywania ciągłości skóry właściwej i bez usuwania nadmiaru tłuszczu. Procedura polega na wykonywaniu niewielkich punktów na powierzchni skóry poprzez plazmę generowaną z urządzenia PLEXR, każdy w odległości ok. 0,5 mm jeden od drugiego, pozwalając zachować perfekcyjną plastyczność w ruchu powieki aż do zakończenia procedury. Każdy z tych uzyskanych punktów powoduje sublimację (odparowanie) powierzchownych korneocytów bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, bez krwawienia i co najważniejsze, bez powodowania uszkodzenia i nekrozy otaczających tkanek. *Informacja pochodzi z oficjalnej broszury urządzenia PLEXR.
Efekt bez defektu
Typowa procedura trwa mniej niż 20 minut a punktowe „strupki” o średnicy ok. 0,5 mm utrzymują się od 4 do 7 dni. W leczeniu opadających powiek należy wykonać od 1 do 3 zabiegów w odstępach 40 dni w zależności od stopnia zaawansowania problemu. Badania kliniczne i obserwacje pacjentów poddanych tej terapii pokazują, że efekt terapeutyczny utrzymuje się od 2-4 lat.